Gwiazdy

Tina Turner kończy 81 lat. "Potrafię wznieść się ponad problemy i zrobić z nich coś wartościowego"

Gwiazdy

Jej hity wciąż podbijają listy przebojów, a ona niedawno wróciła z emerytury. Absolutna ikona muzyki i gwiazda światowego formatu kończy 81 lat. I chociaż wydaje się, że życie Tiny Turner jest pasmem sukcesów, to piosenkarka doświadczyła wielu trudnych chwil.

Tina Turner kończy 81 lat

Tina Turner to bez wątpienia królowa światowej sceny muzycznej. Piosenkarka jest laureatką siedemdziesięciu prestiżowych nagród, w tym aż ośmiu Grammy. Jej ponadczasowe utwory wciąż zdobywają listy przebojów. Określana mianem "rockowej babci", za babcię wcale się nie uważa. Wciąż zachwyca niebywałą formą i niezwykłym głosem. I chociaż trudno w to uwierzyć, Tina Turner kończy 81 lat. W tym roku przerwała emeryturę. Jaki był powód? Współpraca z 28-letnim, pochodzącym z Norwegii dj-em i producentem muzycznym Kygo i ich wspólna, nowa wersja piosenki "What's Love Got To Do With It". W niedawno udzielonym wywiadzie przyznała, że dużą rolę w jej życiu pełni buddyjska filozofia.

- Po tym jak włączyłam buddyzm do swojego życia, zdobyłam świadomość, że potrafię wznieść się ponad problemy i zrobić z nich coś wartościowego. (...) Nasz stosunek do śmierci ma wielki wpływ na nasz stosunek do życia. Ścieżka buddyjska to nie strach przed śmiercią, ale postrzeganie jej jako naturalnej części kręgu życia. Dzięki takiemu rozumieniu śmierci możemy jeszcze bardziej docenić życie. Pokazuje nam to wyższość każdej chwili. Buddyzm uczy, że cykle życia i śmierci są porównywalne z cyklami budzenia się i spania. Tak jak sen przygotowuje nas do działań następnego dnia, tak śmierć może być postrzegana jako stan, w którym odpoczywamy i czerpiemy siłę do nowego życia. To jest to, w co wierzę. I uważam ten pogląd na życie i śmierć za bardzo naturalny i uspokajający - powiedziała w rozmowie ze szwajcarskim "Blickiem".

Tina Turner – życie prywatne

Niestety muzyczna królowa zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Jest po udarze, przeżyła raka, przeżyła przeszczep

- tłumaczy Sandra Hajduk.

Życie prywatne także jej nie oszczędziło. Karierę zaczynała mając zaledwie 19 lat. W 1962 roku poślubiła Ike’a Turnera, amerykańskiego muzyka, producenta i poszukiwacza talentów. Małżeństwo rozpadło się po 16 latach. Mąż znęcał się i regularnie bił Tinę. Piosenkarka w końcu uwolniła się od tyrana. W 2013 roku ponownie wyszła za mąż za młodszego o 17 lat Erwina Bacha. Dwa lata temu, najstarszy syn piosenkarki, Craig Raymond Turner popełnił samobójstwo. Mimo tych wszystkich przykrych wydarzeń, które ją spotkały, nie załamała się. Aktualnie mieszka w Szwajcarii. Jak mówi, jest szczęśliwa. Tego szczęścia życzymy jej jak najwięcej.

Tina Turner – największe przeboje

Tina Turner sprzedała ponad 100 milionów płyt, a na nich przeboje, które nigdy się nie zestarzeją. Spośród wielu hitów wybraliśmy dla was te największe. Miłego świętowania urodzin Tiny!

  • The Best Tina Turner i jej "Simply the best"
  • "What's Love Got To Do With It"
  • "Private Dancer"
  • "We Don't Need Another Hero"
  • "Golden Eye"

Zobacz też:

Peter Kukulski o powrocie na muzyczną scenę. "PiKej jest już przeszłością"

Rafał Zawierucha o pracy na Zanzibarze. "Nosi mnie zawsze, ja nie umiem usiedzieć w miejscu"

Wanda Chotomska oczami bliskich. "Mama przywiozła lewka do mieszkania"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Anna Korytowska

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Pozostałe wiadomości