Gwiazdy

Agnieszka Cegielska i Anita Werner prezenterkami 25-lecia. Przypominamy archiwalne nagrania laureatek Telekamer 2022

Gwiazdy

Aktualizacja:
Autor:
Izabela
Dorf
Reporter:
Mateusz Hładki
Agnieszka Cegielska i Anita Werner prezenterki 25-lecia

Podczas gali Telekamery "Tele Tygodnia" 2022 poznaliśmy laureatów najbardziej prestiżowych polskich nagród telewizyjnych. Statuetkę w kategorii Prezenter informacji 25-lecia otrzymała Anita Werner. Natomiast nagrodę Prezentera pogody 25-lecia odebrała Agnieszka Cegielska. Ze zwyciężczyniami w Dzień Dobry TVN rozmawiał Mateusz Hładki, który zaprezentował również archiwalne materiały z ich udziałem. Jak dziennikarki wspominają swoje początki w TVN-ie?

Telekamery "Tele Tygodnia" 2022 - Anita Werner

Telekamery w 2022 roku obchodzą 25-lecie istnienia, dlatego tegorocznych laureatów wyłoniono w oparciu o osiągnięcia mające miejsce w ostatnim ćwierćwieczu.

Wśród zwycięzców Telekamer "Tele Tygodnia" 2022 znalazła się Anita Werner. Dziennikarka TVN24 otrzymała statuetkę w kategorii Prezenter informacji.

- Moja pierwsza myśl, jak patrzę na kategorię, jest taka, że trochę lat popracowałam jako dziennikarka i to doprowadziło do tego, że zdobyłam zaufanie widzów. A to jest skarb. I za ten skarb bardzo dziękuję - powiedziała Anita Werner podczas gali. Podziękowała także swoim współpracownikom, szefom i przede wszystkim widzom.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Warto dodać, że Anita Werner odbierała Telekamerę także w 2010 r., 2017 r. i 2018 r. Zdobyła również Złotą Telekamerę, którą przyznaje się trzykrotnym laureatom tej nagrody.

- Byłam przekonana, że już żadna inna do nich nie dołączy. Regulaminowo było to niemożliwe. Po Złotej Telekamerze trzeba się pogodzić z tym, że to koniec po tych pięknych chwilach, więc byłam bardzo zaskoczona i jestem naprawdę bardzo, bardzo szczęśliwa - przyznała Anita Werner w rozmowie z Mateuszem Hładkim.

Telekamery "Tele Tygodnia" 2022 - Agnieszka Cegielska

Najbardziej prestiżową polską nagrodę telewizyjną otrzymała również Agnieszka Cegielska. Dziennikarka TVN została zwyciężczynią w kategorii Prezenter pogody.

- Jadąc tu, wróciłam do takiego cytatu, który towarzyszy mi gdzieś w tych ostatnich chwilach bardzo mocno, patrząc na to, co dzieje się na świecie, co wydarzyło się w ostatnich latach. A brzmi on następująco: "nie możemy ptakom smutku zabronić latania nad naszymi głowami. Ale możemy zrobić wszystko, żeby nie uwiły sobie w naszych głowach gniazda. A możemy to zrobić nie tylko wykonując dobrze naszą pracę, ale myśląc o tym drugim człowieku - powiedziała, odbierając nagrodę.

To nie jest pierwsza Telekamera Agnieszki Cegielskiej. Wcześniej otrzymała ją w 2013 r., 2014 r. i 2015 r. Dziennikarka jest również posiadaczką Złotej Telekamery 2016.

- Ta praca uczy pokory. Ktoś mnie kiedyś zapytał: "Czy chce ci się nadal tak wstawać o 4:30? Może już nie musisz". Mówię, chcę mi się. Dlatego właśnie, że praca uczy mnie nie tylko pokory, lecz i szacunku do drugiego człowieka - podkreśliła prezenterka w Dzień Dobry TVN.

Obu Paniom serdecznie gratulujemy.

A jak dziennikarki wspominają swoje początki w TVN-ie? Komu są wdzięczne? Posłuchaj całej rozmowy z naszymi gościnami i zobacz archiwalne wystąpienia w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Izabela Dorf

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości