Jak wybiera się aktorów do seriali? Andrzej Zieliński uchyla rąbka "Tajemnicy zawodowej"

Andrzej Zielinski
Andrzej Zieliński w "Tajemnicy Zawodowej"
Drugi sezon "Tajemnicy zawodowej" już niebawem ponownie zagości na naszych ekranach. W serialu pojawią się, oczywiście nowe twarze i wątki, jednak to burzliwe losy małżeństwa Żurawskich pozostaną główną osią fabuły. Z Andrzejem Zielińskim, który w serialu gra ojca Julii rozmawialiśmy o tym, jakie tajemnice zawodowe mają aktorzy.

Czego spodziewać się po drugim sezonie "Tajemnicy zawodowej"?

- No trochę się dzieje. Moim zdaniem ten drugi sezon w wersji literackiej, jest nawet ciekawszy niż pierwszy. Tak mi się wydaje, więc mam nadzieję, że się państwu spodoba - powiedział w rozmowie z Michaliną Koblą z serwisu dziendobry.tvn.pl, Andrzej Zieliński.

W drugim sezonie serialu zobaczymy nowych aktorów. Wśród nich m.in. Marcina Czarnika, Mateusza Rusina i Dorotę Chotecką.

"Tajemnica zawodowa" polskich aktorów

Grany przez aktora Wiktor Bielski, jest obecny w serialu od pierwszego sezonu. Andrzej Zieliński zapytany o to, ile w jego postaci jest z niego samego, opowiedział nieco o kluczu obsadzania w serialach i filmach.

- Trochę inaczej to jest w teatrze, gdzie gra się często postaci, które są i w różnym wieku, i różnej proweniencji. W filmie, a tym bardziej w serialu, obsadza się według pewnego klucza zewnętrznego raczej. Nie zawsze, ale często. W związku z czym i charakter postaci odbiega bardzo często od charakteru aktora, który ją kreuje, ale oczywiście, nie uciekniemy przed swoim garniturem odruchów, zachowań, min, mówiąc krótko, nieładnie. Więc na pewno ślady swojej prywatności, osobowości, codzienności zachowania zostają w postaciach, kreowanych w serialu - powiedział nam aktor.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

podziel się:

Pozostałe wiadomości