Gwiazdy

Stanley Tucci wyznał, że chorował na raka. "Był zbyt duży, aby operować"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Stanley Tucci w filmie "Terminal"

Stanley Tucci jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej charakterystycznych aktorów Hollywood. Gwiazdor "Diabeł ubiera się u Prady", "Julie i Julia", "Supernova", "Piękna i Bestia" czy "Submission" podzielił się teraz poruszającym wyznaniem. Okazało się, że mężczyzna walczył z rakiem.

Stanley Tucci miał raka

Stanley Tucci udzielił wywiadu wrześniowemu wydaniu magazynu pokładowego "Vera", w którym otworzył się na temat swojej choroby. Po raz pierwszy zdradził, że trzy lata temu zdiagnozowano u niego guza u podstawy języka. Aktor wyznał: "Był zbyt duży, aby operować, więc musiałem przyjąć wysokie dawki promieniowania i chemioterapii".

Było to niezwykle traumatyczne dla niego przeżycie, wiele lat wcześniej bowiem był świadkiem, jak jego pierwsza żona przechodzi podobne leczenie. Kate Tucci zmarła na raka piersi w kwietniu 2009 roku i osierociła trójkę ich dzieci, bliźniaków Nicolo i Isabel oraz córkę Camillę. Miała 47 lat. Gwiazdor w wywiadzie stwierdził: "Obserwowanie, jak przez lata przechodzi przez te terapie, było okropne".

Stanley Tucci o chorobie nowotworowej

Stanley odnalazł ponownie szczęście w 2012 roku u boku Felicity Blunt, z którą ma syna Matteo i córkę Emilię. Kilka lat później on - ponownie jak jego była żona - musiał się zmierzyć z tą straszną chorobą.

Dzieci były świetne, ale było im ciężko. Miałem podłączoną rurkę do karmienia przez sześć miesięcy. Mogłem nie doczekać do momentu ukończenia szkoły średniej przez bliźniaczki

Tucci wyznał również, że jego rak jest obecnie w stanie remisji i prawdopodobnie nie powróci. Choroba jednak zmieniła jego spojrzenie na życie. Dodał: "Czuję się znacznie starszy niż przed zachorowaniem. Ale nadal chcę iść do przodu i załatwić swoje sprawy".

Warto dodać, że w czasie, gdy w 2018 roku Stanley Tucci był chory, nadal udzielał się w branży filmowej. Pracował przy produkcjach pt. "Nocny łowca", "Prywatna wojna" i "Pacjent Zero", a także użyczył swojego głosu postaci Philippe'a w filmie dla dzieci "Show Dogs".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Stanley Tucci i Audra McDonald o miłości

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN/Paramount

Pozostałe wiadomości