Gwiazdy

Smolasty o odwyku i zdrowiu psychicznym. "Zacząłem zwracać większą uwagę na swoje stany emocjonalne"

Gwiazdy

Smolasty to jedna z gwiazd, która zdecydowała się wesprzeć akcję Fundacji TVN #zdrowiewgłowie. Jak otwarcie przyznaje, w przeszłości sam musiał zmierzyć się ze swoimi demonami. W szczerej rozmowie z Adamem Barabaszem z dziendobry.tvn.pl zdradził, czego nauczył się na terapii.

Smolasty o odwyku

Smolasty nigdy nie ukrywał, że chcąc wyjść na życiową prostą, musiał skorzystać z pomocy profesjonalistów. Doświadczenia związane z terapią i odwykiem pojawiają się również w jego piosenkach: "Byłem na odwyku cztery miesiące, dla mnie to i tak Victoria" - rapował w piosence "Tequilla". Dziś chciałby, żeby jego doświadczenia stały się lekcją także dla jego fanów.

- Jestem osobą, która pomimo młodego wieku dużo już w show-biznesie przeszła - zaznaczył. - Jestem po odwyku, o którym nawet mówiłem w niektórych nowych kawałkach. Najważniejsze jest to, żeby mieć jakiś wpływ na młodych słuchaczy - stwierdził.

Raper nie ukrywa, że miał sporo szczęścia i dość szybko trafił pod opiekę specjalistów. - Na szczęście mam bardzo fajnych kolegów, producentów muzycznych, którzy sami są po dość mocnym przeszłościowym życiu rockandrollowym, które spowodowało u nich spore blizny psychiczne - powiedział. - Nie musiałem przechodzić tej drogi tak obfitej jak oni i pomogli mi, jeśli chodzi o skierowanie do fajnej kliniki terapeutycznej - przyznał.

Leczenie stało się doskonałym pretekstem do głębszych przemyśleń. - Twarze tych wszystkich ludzi - od biznesmena, który ma 3 restauracje w Warszawie, po dziewczynkę z bogatego domu, która tak naprawdę ma wszystko, ale gdzieś tam ją ciągnęło do negatywnych, demonicznych spraw - to mnie najbardziej skłoniło do refleksji - wyznał. - Problemy mogą dotknąć każdego, niezależnie od wieku i statusu społecznego. Zacząłem wtedy zwracać większą uwagę na swoje stany emocjonalne - dodał Smolasty.

Akcja #zdrowiewgłowie

Ze Smolastym rozmawialiśmy na planie spotu Fundacji TVN promującego akcję #zdrowiewgłowie. Jej celem jest zgromadzenie funduszy na budowę Centrum Psychiatrii Dziecięcej.

Prace ruszyły w maju 2021 roku. Projekt zakłada uruchomienie Oddziału Pobytu Dziennego , który zapewni pomoc około 30 pacjentom oraz Oddziału Pobytu Stacjonarnego, dysponującego 32 łóżkami. Planowane jest również uruchomienie Poradni Psychiatrycznej mieszczącej 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

Aby wspomóc Fundację TVN "Nie jesteś sam" wystarczy wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7126. Można również: wysyłać przelew na Telefon BLIK na numer 509 559 966 lub dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank).

Zobacz wideo: Czego Smolasty nauczył się na terapii?

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Pozostałe wiadomości