Skubas wraca po 6-letniej przerwie. "Przekonałem się, że mogę być dla siebie dobrym kompanem"

Dzień Dobry TVN
Skubas, a właściwie Radosław Skubaja niedawno wydał trzecią płytę. Artysta opowiedział nam o tym, co robił podczas kilkuletniej przerwy i jakiej zmiany dokonał w życiu. Na koniec programu specjalnie dla wszystkich widzów wykonał utwór z albumu "Duch".

Skubas wraca z nowym albumem

6 lat – to właśnie tyle czasu minęło od ostatniej płyty Skubasa – "Brzask". Dlaczego zdecydował się na taką przerwę? - Chciałem sprawdzić, jak to jest pobyć z samym sobą przez miesiąc. Znalazłem przyjaciółkę. Poznałem osobę, z którą do dzisiaj mam kontakt. Przekonałem się, że mogę być dla siebie dobrym kompanem. To jest dobra informacja - tłumaczy.

Teraz artysta wraca z nowym, trzecim w swojej karierze albumem "Duch". Czym nas zaskoczy?

- Wydaje mi się, że na mojej nowej płycie "Duch", jest dużo przestrzeni, takich właśnie krajobrazów muzycznych. Może ta podróż przełożyła się na dźwięki (…)Tytuły moich płyt układają się chronologicznie w zestawieniu z moim życiem. Płyta "Wilcze Łyko" – Wilcze Łyko to jest trucizna, płyta "Brzask" i płyta "Duch". Wszystkie pokazują kierunek mojego życia. "Brzask" wskazał przebudzenie, a "Duch" jest podróżą w głąb siebie

- wyjaśnia muzyk.

Właśnie ta podróż w głąb siebie pozwoliła też na zmianę perspektyw. Skubas nie ukrywa, że ma inne podejście co pewnych spraw. Narodziny syna zmieniły jego życie.

To myślenie takie, że żyję tylko dla siebie i wieku 27 lat można sobie odejść – tego myślenia już nie ma. Teraz to pytanie dla kogo żyjesz, ma sens

- wyznaje.

Miłość do syna zmieniła życie Skubasa

W swoich utworach porusza tematy związane z jego wnętrzem, jednak są na tyle uniwersalne, że każdy może się z nimi utożsamić. W jaki sposób miłość do syna zmieniła życie Skubasa? Zobaczcie materiał Miłki Fijałkowskiej:

Dzień Dobry TVN

Skubas na scenie DDTVN

Na naszej scenie artysta zaprezentował utwór "Haitańskie drzewa". Skubas tłumaczy, że piosenka powstała w czasie najmocniejszego lockdownu, traktuje o pogodzeniu się z przyszłością, ale także sprzeciwia się panującym absurdom. Posłuchajcie otworu z najnowszej płyty Skubasa:

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Autor piosenki dla Edyty Górniak, która stała się hitem: "Odkąd wyszedłem ze szpitala, statystów tam nie ma"

Kulisy serialu "Żywioły Saszy – Ogień". Piotr Cyrwus i Andrzej Konopka uchylili rąbka tajemnicy

Niezwykła wizja przyszłości w filmach z przeszłości. Co przewidzieli reżyserzy?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Miłka Fijałkowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości