Gwiazdy

Jak wygląda współpraca z Agatą Kuleszą na planie serialu "Skazana"? Aleksandra Adamska niczego nie ukryła

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Glińska
Aleksandra Adamska na planie "Skazanej"

Agata Kulesza i Aleksandra Adamska spotkały się na planie serialu "Skazana", w którym grają osadzone w tym samym zakładzie karnym więźniarki. Jak wygląda ich współpraca? Co o swojej bohaterce - tak innej od wszystkich, z którymi zetknęła się do tej pory - mówi serialowa Pati?

Nowe wcielenie Aleksandry Adamskiej

Serial "Skazana" to historia na motywach książki Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Główną bohaterką jest sędzia Alicja Mazur (w tej roli Agata Kulesza), która trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Trafia do celu, w której jej towarzyszką i przewodniczką po więziennym życiu jest Pati. Grająca ją Aleksandra Adamska zmieniła dla niej swój wygląd i sposób mówienia.

- To jest zupełnie drugi biegun tego, co robiłam dotychczas. (...) Od wielu lat marzyłam, żeby z tej szufladki atrakcyjnej blondynki móc przeobrazić się w tę osobę, którą widać teraz na ekranie - wskazuje Aleksandra Adamska w rozmowie z Kamilą Glińską dla dziendobry.tvn.pl.

Postać Pati jest zupełnie inna niż ja. Inaczej chodzi, inaczej mówi, nawet szyk zdania układa w inny sposób. Z dnia na dzień czuję, że wchodząc na plan, coraz łatwiej jest mi przypomnieć sobie, kto to jest, o co w tym wszystkim chodzi i nie zabiera mi to aż tak dużo energii, ale faktycznie cały czas to kontroluję, a jednocześnie jestem w fazie frywolnego puszczenia się w tę postać, bo przy samej kontroli Pati nie byłaby tak autentyczna

- zaznacza aktorka.

Współpraca z Agatą Kuleszą

Aleksandra Adamska sama przyznaje, że ma szczęście do osób, z którymi przychodzi jej pracować. Jakiś czas temu zagrała w serialu "Królestwo kobiet" u boku m.in. Krystyny Jandy i Gabrieli Muskały, teraz partneruje Agacie Kuleszy.

- Aż mam dreszcze, gdy słyszę te nazwiska. Faktycznie, jestem dobierana do obsad z tak wielkimi aktorkami i jest to ogromny zaszczyt - móc obserwować, uczyć się, ale też poznawać prywatnie. W przypadku serialu "Skazana", praca z Agatą Kuleszą jest nieprawdopodobną przyjemnością. Nie mówię tylko o jej profesjonalizmie i talencie aktorskim, ale przede wszystkim o tym, jak cudowną, kochaną, otwartą osobą jest. Można z nią pożartować, ale też przytuli, porozmawia, doradzi - zdradza Ola Adamska.

Zobacz także:

Autor:Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości