Gwiazdy

Sebastian Karpiel-Bułecka o góralskim wychowaniu: "Jakbyś kiedyś komuś powiedział, że np. masz ADHD, dostałbyś klapsa w tyłek"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Sebastian Karpiel-Bułecka ocenia psychiatrię dziecięcą w Polsce
Dzień Dobry TVN Online Sebastian Karpiel-Bułecka ocenia psychiatrię dziecięcą w Polsce

Sebastian Karpiel-Bułecka zaangażował się w akcję #zdrowiewgłowie, której celem jest nagłośnienie problemów dotyczących opieki psychiatrycznej w Polsce. Fundacja TVN zamierza kompleksowo zająć się tym tematem i zbudować Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży. Oskar Netkowski z serwisu dziendobry.tvn.pl zapytał lidera zespołu Zakopower , o czym rozmawia ze swoim pociechami.

Sebastian Karpiel-Bułecka o relacjach z dziećmi

Muzyk oraz Paulina Krupińska-Karpiel mają 5-letnią córkę Antoninę oraz 3-letniego syna Jędrzeja. Para często dzieli się urywkami z życia prywatnego w sieci. Teraz Sebastian powiedział kilka słów o wychowaniu pociech.

- Sam jestem ojcem, sam mam dzieci. Zawsze bardzo przeżywam, kiedy widzę, że są dzieci, które cierpią i chorują, potrzebują pomocy. Ważne jest to, żeby poświęcać dzieciom czas. Nawet na siłę próbować wyciągać informacje. Rodzice są często zabiegani i zapracowani, nie mają czasu, żeby im go poświęcać - mówił muzyk.

Sebastian Karpiel-Bułecka o góralskim wychowaniu

Z powodu zaangażowania się w akcję #zdrowiewgłowie, lider zespołu Zakopower zdecydował się powiedzieć kilka słów o góralskim wychowaniu w kontekście m.in. zdrowia psychicznego.

- To był temat tabu. Nie mówiło się o tego typu rzeczach. Wtedy nie było wieli "dolegliwości", o których mówi się dzisiaj. Jakbyś komuś powiedział wtedy, że masz ADHD, dostałbyś klapsa w tyłek. Dziś jesteśmy bardziej świadomi i wiemy z czego niektóre problemy wynikają. Zachowanie dzieci dzięki temu nie jest oceniane jako "niegrzeczne" - powiedział Sebastian.

#zdrowiewgłowie - Jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży?

Budowa Centrum Psychiatrii ma potrwać 2 lata. W planach jest także przeniesienie i powiększenie Kliniki Onkologii. Zbiórkę środków na ten cel wspiera akcja #zdrowiewgłowie, w którą zaangażowały się największe polskie gwiazdy.

Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7126 (koszt 1, 23 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online/.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości