Gwiazdy

Ewa Chodakowska o tym, jak zareagował jej mąż, gdy wyznała mu, że rezygnuje z macierzyństwa: "Dał mi pół roku na to, żebym się zdecydowała"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch / Sylwia Wołoch
"Miasto Kobiet" Ewa Chodakowska o macierzyństwie

Gościem trzeciego odcinka "Miasta Kobiet" była Ewa Chodakowska. Jedna z najpopularniejszych polskich trenerek opowiedziała, dlaczego świadomie zrezygnowała z macierzyństwa oraz jak na jej decyzję reagują znajomi.

Ewa Chodakowska w "Mieście Kobiet"

Program "Miasto kobiet" to format, w którym nie ma tematów tabu. Prowadzące Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz nie boją się zadawać trudnych pytań i otwarcie mówią o tematach, które dotyczą większości z nas. W najnowszym odcinku na kanapie zagościła Ewa Chodakowska. Trenerka, coach, businesswoman otwarcie rozmawiała o swoich poglądach, planach na przyszłość i życiowych decyzjach. Gwiazda odniosła się także do informacji dotyczącej tego, że nie zamierza zostać mamą. Jak na tę wiadomość zareagował jej mąż? Okazało się, że dowiedział się o tym przed ślubem. - Wspominał, że w przyszłości chciałby założyć rodzinę i któregoś wieczoru usiadłam z nim i przedstawiłam mu swój plan na życie i swój pomysł na życie. Zadeklarowałam, że nie planuje macierzyństwa. Dał mi jasno do zrozumienia, żebym przemyślała ten temat. Daje mi pół roku na to, żeby się zdecydować, określić na 100 proc. i wtedy on podejmie decyzję.

Gdy jednak doszło do kolejnej rozmowy rozmowy, Lefteris stwierdził, że także nie myślał o tym, by zostać ojcem: - Po pół roku wrócił do mnie z tym tematem. Powiedziałam mu, że w tej kwestii nic się nie zmieniło, więc jeżeli chcesz się rozstać, to rozstańmy się lepiej teraz. Nie róbmy z tego dużo większej dramy, ślub, rozwód. Mój wtedy jeszcze chłopak powiedział, może cię zaskoczę, ale też nie chcę mieć dzieci w przeszłości. Musiał mieć tylko pewność na 100 proc., że w przyszłości zmienię zdanie, żeby nie było tej krzywdy, żeby było jasne, podane na dłoni, żeby ten aspekt został przegadany z każdej strony i to było takie bardzo wyzwalające i dla mnie i dla niego.

Trenerka stwierdziła też, że presja społeczeństwa wywierana na kobiety, którym odbierane jest prawo do decydowania o sobie jest szalenie niesprawiedliwa. Przykładem są jej znajomi.

- Przy okazji jakiegoś eventu, imprezy miałam okazję spędzić ten czas ze znajomymi. Moment kiedy padły moje słowa, że nie planuję macierzyństwa, zostałam zrugana, miałam wrażenie, że jestem w tym najmniejszym gronie wystawiona na konkretny lincz. Każdy tam sobie mocno poużywał. To była prywatna sytuacja i moment, kiedy dostałam komentarzami w twarz, takimi, że umrę w samotności, że moje życie nic nie będzie znaczyć, dlaczego nie chcę być kochana

 – powiedziała Ewa Chodakowska. A jak zareagowały rodziny Ewy i Lefterisa?

- Ze strony męża nikt mnie nigdy o dzieci nie pytał i kiedy jasno zakomunikowaliśmy, że ich nie planujemy, spotkało się to ze zrozumieniem od samego początku. Inaczej było u mnie w domu - opowiadała Ewa. - Mama wciąż gdzieś jeszcze, nie ukrywam, rozpacza, że rezygnuję świadomie z macierzyństwa. Ona jest tą mamą, która, gdyby miała możliwość jeszcze raz przeżyć to życie, to mimo tego zmęczenia i poświęcenia, zrobiłaby to - podsumowała.

"Miasto Kobiet". Kto pojawił się w 3. odcinku?

W 3. odcinku programu nie zabrakło także inspirujących historii i porad. W dalszej części poznaliśmy pięcioosobową rodzinę "The Big Five Family", która jest w trakcie podróży kamperem dookoła świata. Jak podczas wyjątkowej wyprawy radzą sobie Kasia, Bob, a także trójka ich synów - Leon, Tymon i Tytus? Rodzina zdradziła sekrety szalonej podróży. Kolejnym gościem był także Kamil Pawelski, znany jako Ekskluzywny Menel. Mężczyzna pokazał widzom, jak wygląda jego życie z dala od zgiełku i atrakcji wielkiego miasta. Nie zabrakło również rozmowy o współczesnych mężczyznach. Jacy są, za czym tęsknią i jak odnajdują się w świecie miłosnych relacji. Temat ten poruszył psycholog Piotr Mosak oraz Kasia Łoś autorka projektu "Two swipes right" o chłopakach z Tindera.

Premiera najnowszego odcinka "Miasta kobiet" w TVN Style miała miejsce 19 września, w niedzielę, o godz. 12.30, a także na Player.pl.

Zobacz wideo:

Miasto Kobiet. Dar córek Aidy
Miasto Kobiet. Dar córek AidyŹródło: TVN Style

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch / Sylwia Wołoch

Pozostałe wiadomości