Gwiazdy

"Mam owulację od kilku miesięcy, ale nic się nie dzieje". Sandra Kubicka o problemach z płodnością

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
eDziecko.pl
Sandra Kubicka

Bycie mamą to wielkie marzenie Sandy Kubickiej. Znana modelka zmaga się z zespołem policystycznych jajników, przez co ma problemy z płodnością. Dzięki odpowiedniemu leczeniu powróciła jej owulacja, ale mimo starań nie może zajść w ciążę.

Sandra Kubicka o PCOS

Zespół policystycznych jajników dotyka nawet co 10 kobietę. To zaburzenie hormonalne wpływa na płodność i często uniemożliwia zajście w ciążę. Ponadto jest przyczyną występowania trądziku, nadmiernego owłosienia, prowadzi do problemów z metabolizmem, a także do otyłości brzusznej i insulinooporności. To tylko niektóre z objawów, z którymi mierzą się osoby z PCOS.

Zdrowie

Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Jak wiatr wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Kilka lat temu u Sandry Kubickiej zdiagnozowano zespół policystycznych jajników. Modelka w wywiadzie dla serwisu eDziecko.pl, opowiedziała, jak zareagowała, gdy dowiedziała się, że w jej przypadku zajście w ciążę będzie bardzo trudne.

- Wyszłam z gabinetu lekarskiego zapłakana, bo lekarz spytał, czy chcę mieć dzieci. Odpowiedziałam, że tak i zapytałam, dlaczego pyta. Usłyszałam, że PCOS wiąże się z niepłodnością i brakiem owulacji. Wybuchłam i zaczęłam płakać, że nigdy nie będę mamą - wyznała Kubicka.

Sandra przez wiele miesięcy zmagała się z konsekwencjami swojego schorzenia. Nie miała miesiączki i owulacji, przytyła, borykała się z trądzikiem. Na szczęście dzięki specjalistycznemu leczeniu powoli wraca do zdrowia i czuje się o wiele lepiej niż wcześniej. Przede wszystkim znów ma owulację, a więc szansę, by w przyszłości mieć dziecko.

Sandra Kubicka chce zostać mamą

Okazuje się, że mimo prób Sandrze nie udaje się zajść w ciążę. - Dla mnie to jest fenomenem, gdy ktoś mówi, że za pierwszym razem zaszedł w ciążę. Jak? Mam owulację od kilku miesięcy, ale nic się nie dzieje. To nie jest takie proste, jak w tych filmach pokazują - podkreśliła modelka.

Kubicka od dawna pragnie być mamą. Nawet zanim poznała swojego obecnego partnera, Aleksandra Milwiw-Barona, była gotowa przejść procedurę in vitro za granicą.

- Tak przerażało mnie PCOS, że myślałam, że nawet sama to zrobię. Że polecę do Danii, zrobię in vitro i będę po prostu mamą, spełnię swoje marzenia. Ale pojawił się Alek, który mnie rozkochał w sobie i powiedziałam: "dobra, jeszcze będę cierpliwa, nie będę się śpieszyć" - wyznała gwiazda.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: eDziecko.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości