problemy ze zdrowiem

  problemy ze zdrowiem

  - Nie przypuszczałam - komentuje zaskoczona wokalistka.

  Antoni Królikowski rozwiązał współpracę z federacją, która miała ustawić walkę sobowtórów Zełenskiego i Putina. Aktor przeprosił za swoje postępowanie, wyrażając skruchę i brak refleksji, Poinformował także o problemach ze zdrowiem.

  Córka Zofii Ślotały, siedmioletnia Rania, jest pod obserwacją lekarzy. Dziewczynka leży w szpitalu. Stylistka opublikowała zdjęcie z placówki medycznej.

  Lekarz: "Wywoła ból".

  Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest możliwe dzięki skomplikowanym procesom biochemicznym, które odbywają się we wnętrzu każdej komórki w ciele człowieka. Jednym z nich jest glikoliza, czyli wytwarzanie energii z dostarczonej glukozy.

  Ashwagandha jest wyjątkową rośliną o niesamowitych właściwościach. Działa antynowotworowo i antybakteryjnie. Wspomaga przemęczony organizm i wpływa na kondycję oraz witalność. Wykazuje również działanie antydepresyjne. Ashwagandhę poleca się osobom znerwicowanym. Wspomaga umysł i ciało, a przy tym jest naturalnym dodatkiem do diety.

  Podczas upałów u niektórych osób pojawiają się problemy ze spaniem. Zbyt wysoka temperatura powietrza może bowiem stanowić przyczynę bezsenności. Jak sobie radzić, zanim trafimy do specjalisty? Wyjaśnił nam to prof. Adam Wichniak, psychiatra i neurofizjolog kliniczny z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

  W czasie pandemii utwierdziliśmy się w przekonaniu, że zdrowie to temat numer jeden. A jednak wbrew pozorom o formę swojego organizmu raczej wzorowo nie zadbaliśmy – mniej się ruszaliśmy, a więcej jedliśmy. Co czwarty z nas przytył w przeciągu ostatniego roku, czego skutki odczuwa m.in. nasza wątroba. To ważny organ, ale czy poświęcamy mu tyle uwagi, ile powinniśmy? Wyniki badania "Polacy a niealkoholowe stłuszczenie wątroby" są odpowiedzią na to pytanie.

  Szybszy oddech, napady szybkiego bicia serca i gorąca, czy problem z kontrolą ciśnienia – to tylko kilka z wielu powikłań, z którymi zmagają się pacjenci po przejściu COVID-19. Dr Elżbieta Dudzińska wyjaśnia, jak zachować się w sytuacji, kiedy te dolegliwości zauważymy u siebie.

  Olaf Lubaszenko w ostatnim czasie przeszedł ogromną metamorfozę. Aktor schudł kilkadziesiąt kilo. Wiadomo, że przez lata borykał się z cukrzycą oraz innymi poważnymi problemami, takimi jak otyłość i depresja. W ubiegłym roku zadziwił fanów nagłą zmianą wyglądu. Teraz pokazał pierwsze zdjęcie po przebytej niedawno operacji, które zaprezentowała widzom Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.

  Problem zatkanego ucha to jeden z częstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do otolaryngologa. Przyczyn zatkanych uszu jest wiele, a do najczęstszych należy zatkanie przewodu słuchowego zewnętrznego zalegającym czopem z woskowiny.

  Gdy nadchodzą chłodniejsze miesiące, problem zimnych stóp staje się jeszcze bardziej uporczywy – jednak niektórzy z nas borykają się z nim przez cały rok. Dlaczego tak jest i jak można temu zaradzić?

  Uciążliwe dolegliwości po zakażeniu koronawirusem mogą utrzymywać się jeszcze przez wiele miesięcy po przejściu ostrej fazy infekcji i negatywnie wpływać na aktywność zawodową – wykazały nowe obszerne badania. Co to jest długi COVID i jakie objawy o nim świadczą?

  W dobie pandemii koronawirusa wiele osób stara się gromadzić leki i urządzenia, które - w przypadku braku miejsc w szpitalach czy deficytu wolnych karetek - pomogą przejść chorobę w domowym zaciszu. Jednym z istotnych przyrządów jest pulsoksymetr. Co robić jeżeli wskazuje niedotlenienie organizmu?

  Dla Pauliny Smaszcz ostatni rok nie należał do najłatwiejszych. Dziennikarka po dotkliwej chorobie, która na kilka miesięcy zatrzymała ją w łóżku, postanowiła wprowadzić do swojego życia zmiany. Prezenterka zdecydowała się na rozwód.

  Kłopoty z zasypianiem, bóle głowy, brak skupienia - wszystkie te problemy mogą być spowodowane nadmiernym hałasem. Choć ludzie w dużych aglomeracjach są bardziej narażeni, badania wykazały, że i w niewielkich miejscowościach istnieją miejsca, w których decybele przekraczają normę. Jak to wpływa na nasze zdrowie?

  Przez pandemię koronawirusa Agnieszka Chylińska nie może koncertować, a jej jedynym sposobem na komunikowanie się z odbiorcami są media społecznościowe. To na nich fani zaczęli upatrywać kryzysu w życiu swojej idolki. Głos w sprawie zajęła sama managerka wokalistki.

  Ta historia wydarzyła się niemal rok temu. Siedemnastoletni wówczas Kacper Masłoń dostał polecenie od swojego koordynatora, aby przetestować zjeżdżalnię turbo. Wykonał je i niestety przypłacił to zdrowiem. W wyniku uderzenia w klapę miał wiele urazów twarzoczaszki. Prokuratura przedstawiła zarzuty koordynatorowi ratowników oraz pracodawcy w związku z nieprzestrzeganiem przez nich przepisów bhp. W Dzień Dobry TVN Kacper i jego ojciec Marek Masłoń powiedzieli nam, jak jak wygląda obecne życie chłopca. W studiu gościliśmy także psychotraumatologa Małgorzatę Bajko, aby zapytać, czy osoba, która przeżyła taką traumę ma szansę na pełny powrót do zdrowia psychicznego. Kacprowi życzymy wytrwałości i siły.