Czkawka jest dość irytującą przypadłością, ale na szczęście krótkotrwałą. W ciężkich przypadkach może utrzymywać się przez kilka dni. Poznaj niewiarygodną historię Charlesa Osborne'a, który cierpiał z powodu tej niedogodności przez 68 lat.
Ciąża to czas wielkich zmian w życiu i organizmie kobiety. Oprócz braku miesiączki i tak oczywistych dolegliwości, jak mdłości i tkliwość piersi, kobiecie mogą dolegać także m.in.: zgaga, skurcze, ból pleców, omdlenia czy problemy z oddychaniem. W ciąży takie objawy są całkiem normalne, jednak mogą skutecznie uprzykrzyć życie, dlatego warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Pamiętaj jednak, że w razie jakiegokolwiek niepokoju o stan zdrowia Twój lub maluszka, powinnaś niezwłocznie udać się do lekarza.
Karolina Pisarek kilka dni temu wyznała, że boryka się z silnymi bólami głowy. Menedżerka, Małgorzata Leitner poinformowała media o aktualnym stanie zdrowia swojej podopiecznej.
Antoni Królikowski rozwiązał współpracę z federacją, która miała ustawić walkę sobowtórów Zełenskiego i Putina. Aktor przeprosił za swoje postępowanie, wyrażając skruchę i brak refleksji, Poinformował także o problemach ze zdrowiem.
Córka Zofii Ślotały, siedmioletnia Rania, jest pod obserwacją lekarzy. Dziewczynka leży w szpitalu. Stylistka opublikowała zdjęcie z placówki medycznej.
Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest możliwe dzięki skomplikowanym procesom biochemicznym, które odbywają się we wnętrzu każdej komórki w ciele człowieka. Jednym z nich jest glikoliza, czyli wytwarzanie energii z dostarczonej glukozy.
Ashwagandha jest wyjątkową rośliną o niesamowitych właściwościach. Działa antynowotworowo i antybakteryjnie. Wspomaga przemęczony organizm i wpływa na kondycję oraz witalność. Wykazuje również działanie antydepresyjne. Ashwagandhę poleca się osobom znerwicowanym. Wspomaga umysł i ciało, a przy tym jest naturalnym dodatkiem do diety.
Podczas upałów u niektórych osób pojawiają się problemy ze spaniem. Zbyt wysoka temperatura powietrza może bowiem stanowić przyczynę bezsenności. Jak sobie radzić, zanim trafimy do specjalisty? Wyjaśnił nam to prof. Adam Wichniak, psychiatra i neurofizjolog kliniczny z Ośrodka Medycyny Snu Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
W czasie pandemii utwierdziliśmy się w przekonaniu, że zdrowie to temat numer jeden. A jednak wbrew pozorom o formę swojego organizmu raczej wzorowo nie zadbaliśmy – mniej się ruszaliśmy, a więcej jedliśmy. Co czwarty z nas przytył w przeciągu ostatniego roku, czego skutki odczuwa m.in. nasza wątroba. To ważny organ, ale czy poświęcamy mu tyle uwagi, ile powinniśmy? Wyniki badania "Polacy a niealkoholowe stłuszczenie wątroby" są odpowiedzią na to pytanie.
Szybszy oddech, napady szybkiego bicia serca i gorąca, czy problem z kontrolą ciśnienia – to tylko kilka z wielu powikłań, z którymi zmagają się pacjenci po przejściu COVID-19. Dr Elżbieta Dudzińska wyjaśnia, jak zachować się w sytuacji, kiedy te dolegliwości zauważymy u siebie.
Olaf Lubaszenko w ostatnim czasie przeszedł ogromną metamorfozę. Aktor schudł kilkadziesiąt kilo. Wiadomo, że przez lata borykał się z cukrzycą oraz innymi poważnymi problemami, takimi jak otyłość i depresja. W ubiegłym roku zadziwił fanów nagłą zmianą wyglądu. Teraz pokazał pierwsze zdjęcie po przebytej niedawno operacji, które zaprezentowała widzom Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk.
Problem zatkanego ucha to jeden z częstszych problemów, z którym pacjenci zgłaszają się do otolaryngologa. Przyczyn zatkanych uszu jest wiele, a do najczęstszych należy zatkanie przewodu słuchowego zewnętrznego zalegającym czopem z woskowiny.
Gdy nadchodzą chłodniejsze miesiące, problem zimnych stóp staje się jeszcze bardziej uporczywy – jednak niektórzy z nas borykają się z nim przez cały rok. Dlaczego tak jest i jak można temu zaradzić?
Uciążliwe dolegliwości po zakażeniu koronawirusem mogą utrzymywać się jeszcze przez wiele miesięcy po przejściu ostrej fazy infekcji i negatywnie wpływać na aktywność zawodową – wykazały nowe obszerne badania. Co to jest długi COVID i jakie objawy o nim świadczą?
W dobie pandemii koronawirusa wiele osób stara się gromadzić leki i urządzenia, które - w przypadku braku miejsc w szpitalach czy deficytu wolnych karetek - pomogą przejść chorobę w domowym zaciszu. Jednym z istotnych przyrządów jest pulsoksymetr. Co robić jeżeli wskazuje niedotlenienie organizmu?
Dla Pauliny Smaszcz ostatni rok nie należał do najłatwiejszych. Dziennikarka po dotkliwej chorobie, która na kilka miesięcy zatrzymała ją w łóżku, postanowiła wprowadzić do swojego życia zmiany. Prezenterka zdecydowała się na rozwód.
Kłopoty z zasypianiem, bóle głowy, brak skupienia - wszystkie te problemy mogą być spowodowane nadmiernym hałasem. Choć ludzie w dużych aglomeracjach są bardziej narażeni, badania wykazały, że i w niewielkich miejscowościach istnieją miejsca, w których decybele przekraczają normę. Jak to wpływa na nasze zdrowie?