Sandra Kubicka ma stan przednowotworowy. Namawia do badań. "Jeśli mogę choć jedną osobę uratować"

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Plejada.pl
Sandra Kubicka o walce z PCOS
Sandra Kubicka o walce z PCOSDzień Dobry TVN Online
wideo 2/6

Sandra Kubicka niedawno wyznała w mediach, że zdiagnozowano u niej stan przednowotworowy szyjki macicy. Postanowiła podzielić się tą informacją, by zachęcić kobiety do badań profilaktycznych. Modelka w najnowszym wywiadzie opowiedziała, jak się czuje. Czy czeka ją zabieg?

Sandra Kubicka ma stan przednowotworowy szyjki macicy

Sandra Kubicka od kilku lat choruje na zespół policystycznych jajników. Dolegliwość ta ma wiele negatywnych skutków, m.in. powoduje problemy hormonalne, zaburzenia metaboliczne, a także utrudnia zajście w ciążę. Modelka ze względu na PCOS regularnie się bada i jest pod stałą opieką lekarzy. Właśnie dlatego natychmiast udało się wykryć zagrażający zdrowiu i życiu problem.

- Wyniki wyszły złe. Robię cytologię co cztery miesiące, dlatego że jestem w grupie wysokiego ryzyka. Dzięki temu złapaliśmy dziada w odpowiednim momencie. Mam stan przednowotworowy szyjki macicy. Od dzisiaj zaczynam leczenie. Badajcie się często, nawet jeśli jesteście młodzi - apelowała na Instagramie Sandra.

Kubicka w rozmowie z Kamilą Glińską z serwisu Plejada.pl wyznała, że cieszy się, że powiedziała publicznie o swoim zmartwieniu, ponieważ dzięki temu wiele kobiet zapisało się do ginekologa.

- Czeka mnie niedługo zabieg, ale najważniejsze jest nastawienie. Przerobiłam to sobie już w głowie, staram się nie dać po sobie poznać, że jestem smutna. Byłam już smutna, płakałam. Życie toczy się dalej, najważniejsze jest to, żeby myśleć pozytywnie, wszystko będzie dobrze. Wykorzystałam moje media społecznościowe, aby się z wami tym podzielić, zachęcić kobiety do badań. Udało mi się to. Codziennie dostaję wiadomości od kobiet, które zapisały się do ginekologa, zrobiły cytologię, wysyłają mi nawet wyniki badań, konsultują ze mną różne rzeczy, więc już swoją misję spełniłam. Jeżeli mogę tym jednym ruchem na Instagramie choć jedną osobę uratować, to jestem już szczęśliwa i to chyba było dla mnie najważniejsze - podkreśliła influencerka.

Sandra Kubicka o Baronie

Sandra w najtrudniejszych chwilach nie została sama. Każdą, nawet najmniejszą obawą mogła się podzielić ze swoim partnerem. Aleksander Milwiw-Baron stanął na wysokości zadania i zaopiekował się ukochaną. Modelka jest mu za to bardzo wdzięczna.

- Alek jest przykładem tego "na dobre i na złe". Teraz się o tym dowiaduję. Nigdy w życiu nikt o mnie tak nie dbał i nawet w ciężkich momentach on jest dla mnie największym wsparciem. Traktuje mnie trochę jak jajko, ale to jest bardzo kochane i wiem, że to jest prosto z serca - przyznała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości