Gwiazdy

Rita Pax oddaje hołd zespołowi Breakout. "Poczułam, że to jest świetny materiał"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Kultowe utwory w nowej aranżacji
Kultowe utwory w nowej aranżacji Dzień Dobry TVN
wideo 2/19

Grupa Rita Pax wzięła na warsztat twórczość Breakoutu i stworzyła nowe aranżacje znanych piosenek, takich jak m.in. "Gdybyś kochał, hej" lub "Poszłabym za tobą". Paulina Przybysz i Paweł Zalewski opowiedzieli w Dzień Dobry TVN o kulisach powstawania muzycznego projektu.

Rita Pax i piosenki Breakoutu

Formacja Rita Pax wydała trzeci w swojej karierze album pt. "Piękno. Tribute to Breakout". Tym razem krążek jest hołdem dla kultowej grupy Breakout, której wokalistą był Tadeusz Nalepa. Jak to się stało, że Paulina Przybysz postanowiła zająć się utworami tego zespołu?

- Dostałam zadanie, żeby stworzyć projekt specjalny, oddający hołd polskiej legendzie na "Męskie Granie 2019". Wtedy ten Breakout jakoś tak przyszedł do mnie. Przypomniało mi się, jak tata grał na gitarze i śpiewał tę piosenkę o chłopcu. Chyba znałam piosenkę zanim wiedziałam, jak wygląda ten winyl. Poczułam, że to jest świetny materiał. Okazało się wtedy, że jest 50-lecie albumu "Na drugim brzegu tęczy", w związku z czym okładka mojej płyty nawiązuje do tamtego albumu. Od tego wyszliśmy, zaprosiłam skład Rita Pax, który był idealny do tego projektu i tak to się zaczęło - powiedziała Paulina Przybysz.

Rita Pax i utwór "Gdybyś kochał, hej"

Paweł Zalewski, gitarzysta zespołu Rita Pax, przyznał, że zmierzenie się z przebojami Breakoutu nie było łatwe, ponieważ oryginalny materiał sam w sobie jest wyjątkowy. Muzycy nie chcieli go zmieniać, tylko przedstawić w nowej aranżacji.

- To było duże wyzwanie, bo gdzieś zawsze z tyły głowy mieliśmy, że to w oryginale jest naprawdę genialne, wszystko się zgadza, no i co tu zrobić. Można zrobić cover, ale uznaliśmy, że jest taki moment, żeby zainteresować młodsze pokolenie i zrobić to troszkę nowocześniej - przyznał Zalewski.

Singlem promującym nową płytę grupy Rita Pax jest piosenka "Gdybyś kochał, hej". Paulina Przybysz i muzycy zaprezentowali ją na scenie Dzień Dobry TVN.

Rita Pax w piosence „Gdybyś kochał, hej!”
Rita Pax w piosence „Gdybyś kochał, hej!” Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Jagielski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości