Gwiazdy

Po 20 latach wznowił karierę modela i poszedł w pokazie Prady. "Czas chyba zagrał na moją korzyść"

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Mateusz Hładki
Wielka kariera z przypadku

Przemek Szubert ma 42 lata i niedawno wziął udział w pokazie Prady podczas fashion weeku w Mediolanie. To jego powrót do świata mody po 20-letniej przerwie. Jak do tego doszło? O tym opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Wczesna kariera modela

Przemek Szubert nie marzył o wielkiej karierze. Nawet nie planował zostać modelem. Był skejtem i w ogóle nie pasował do branży modowej. Kiedy jednak przyszedł na pierwsze testy, fotograf dostrzegł w nim potencjał. Niedługo później jego kariera nabrała rozpędu. Pracował m.in. dla Armaniego, Soni Rykiel, Hugo Bossa, a także dla takich marek, jak Trussardi, Diesel, Etro czy Fila.

- Do mnie przyszedł na swój pierwszy test fotograficzny. Wyglądał dosyć niepozornie, więc trochę byłem zdziwiony. Ale w momencie, kiedy zacząłem robić zdjęcia, już w obiektywie widziałem, że to jest coś, że będzie z tego niezły model - wspominał w Dzień Dobry TVN fotograf, Piotr Porębski.

Przemek Szubert wrócił do świata mody

Przemek Szubert karierę w modelingu zakończył 2 dekady temu i wcale nie myślał o powrocie. Świat jednak się zmienia. Pojawiają się nowe możliwości, ponieważ moda coraz bardziej otwiera się na modeli z doświadczeniem, którzy mają 35 lat i więcej. Ze względu na to żona, która jest bookerką w agencji modelingowej, zaproponowała mu, żeby zrobili zdjęcia testowe i zobaczyli, co się wydarzy. Po tym, jak Przemek założył konto na Instagramie, odnalazł go fotograf z którym pracował 20 lat temu. Okazało się, że ma on teraz agencję modeli i zaproponował Szubertowi współpracę, a następnie wysłał go na casting, gdzie został wybrany do pokazu Prady. Jak wspomina to wydarzenie?

- Tuż przed wyjściem na wybieg adrenalina na bardzo wysokim poziomie, ale świadomość wieku coraz większa, więc super frajda, niesamowite doświadczenie. (...) Czas chyba zagrał na moją korzyść, jeśli chodzi o bardziej docenianie tego, więc bardziej się cieszę z każdej sytuacji, nawet z mniejszych sesji, które się dzieją - wyznał Przemek Szubert w naszym programie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe Prada

Pozostałe wiadomości