Gwiazdy

Polka została Miss Świata. "Od razu zadzwoniłam do mojej mamy"

Gwiazdy

Autor:
Patrycja
Sibilska
Polka najpiękniejszą kobietą świata
Polka najpiękniejszą kobietą świata Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Karolina Bielawska, 23 latka z Łodzi, która na co dzień studiuje zarządzanie na Politechnice Łódzkiej jest drugą w historii Polką, która założyła na głowę koronę Miss Świata. Gala odbyła się w Puerto Rico, a łodzianka pokonała w konkursie 40 koleżanek z najodleglejszych zakątków globu. O emocjach towarzyszących wygranej i planach na nadchodzący rok rozmawiała w programie Dzień Dobry TVN z Gabi Drzewiecką.

Miss Świata Karolina Bielawska

Przygotowania do tego dnia trwały dla Karoliny Bielawskiej od 2019 roku, kiedy to zdobyła tytuł Miss Polski, ale jak sama mówi warto było na ten moment czekać.

- Moja przygoda z konkursem Miss, zaczęła się w 2019 roku, kiedy zostałam Miss Polonia. Czekałam bardzo długo na konkurs Miss Świata, ale jednak warto było- z radością mówi Karolina. -Szczerze nie wiem kto do mnie pierwszy zadzwonił, ale wiem do kogo ja na początku zadzwoniłam. (...) Od razu zadzwoniłam do mojej mamy - wspomina pierwsze chwile po ogłoszeniu wyniku kobieta.

Wybory Miss Świata, to wbrew pozorom, nie tylko sama gala. Towarzyszy im bowiem szereg innych zajęć, spotkań i mniejszych konkursów, które są okazją dla organizatorów do bliższego poznania kandydatek.

- Było Miss Sportu, było Miss Talent i organizatorzy patrzyli, która z dziewczyn lepiej się wypowiada, jakie ma możliwości językowe, jeśli chodzi o przemowy. Oprócz tego był jeszcze konkurs, który polegał na projekcie charytatywnym, jakie dziewczyny robią przez cały rok w danym kraju. Ja również robiłam swój projekt, razem z "Zupa na Pietrynie", wspomagaliśmy osoby w kryzysie bezdomności - wspomina dni spędzone w Puerto Rico Miss Świata.

Miss Świata - plany na najbliższy rok

Z tytułem Miss Świata związanych jest wiele obowiązków. Na finalistce spoczywa ogromna odpowiedzialność i wiele podróży po świecie. Wymaga to od Karoliny Bielawskiej zmiany dotychczasowego życia.

- Czeka mnie dużo podróżowania, z czego ogromnie się cieszę, bo jest to moja największa pasja i już nie mogę się doczekać i tych przygód i tej pomocy, która będziemy nieść na świecie. (...) Będziemy dołączały się do projektów różnych dziewczyn z całego świata, co uważam jest niesamowite i to jest właśnie to główne przesłanie tego konkursu - wyjaśnia Karolina. -Chyba nigdy w życiu nie byłam bardziej dumna, że jestem Polką niż w tym momencie, ponieważ to co robi nasz naród, to co robią wszyscy Polacy, to jest coś niesamowitego i oczy całego świata są skierowane w tym momencie na Polskę - dodaje miss.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Patrycja Sibilska

Źródło zdjęcia głównego: Dzien Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości