Newsy

Finał Miss World 2021 - Polka znalazła się w ścisłym finale

Newsy

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
natemat
Thomas Barwick/Getty ImagesFinał Miss World 2021 - Polka znalazła się w ścisłym finale

W związku z pandemią COVID-19, 70. edycja Miss World została przełożona na marzec 2022. Finał odbywać się będzie w Portoryko. Do ostatniego etapu konkursu dotarła Polka, Karolina Bielawska. Z kim będzie konkurować?

Polka w finale Miss World 2021 - kim jest Karolina Bielawska?

Karolina Bielawska urodziła się 11 kwietnia 1999 roku. Zdobyła już tytuł Miss Polonia w 2019 roku. Obecnie studiuje zarządzanie w języku angielskim na Politechnice Łódzkiej. Ma 179 cm wzrostu i włosy koloru blond. W tym roku dostała się do 70. edycji finału Miss World 2021, którego finał odbędzie się w Portoryko.

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Do tej pory tylko jedna Polka zdobyła tytuł Miss Świata i była nią Aneta Kręglicka w 1989 roku. Do finału konkursu dotarły jeszcze trzy inne kobiety z Polski - Monika Nowosadko jako wicemiss w 1987, Ewa Wachowicz jako III wicemiss w 1993 oraz Katarzyna Borowicz również jako III wicemiss w 2004 roku. 

Finał Miss World 2021 - uczestniczki

Oprócz polskiej modelki, do finału Miss Świata 2021 dostały się piękności z Węgier, Portoryko, Kolumbii, Czech, Irlandii Północnej, Francji, Ekwadoru, Gwinei, Bahamów, Malezji, Brazylii, Madagaskaru, Indonezji, Trynidadu i Tobago, Argentyny, Kanady, Dominikany, Irlandii, Somalii, Chile, Chin, Sri Lanki, Wietnamu i Islandii.

Ostatni etap Miss World 2022, przełożony z 2021 roku odbędzie się we środę 16 marca, w Portoryko. Jest to już 70. edycja najstarszego międzynarodowego konkursu piękności. Do konkursu mogą przystępować jedynie bezdzietne panny w wieku od 16 do 27 lat, a przy tym muszą być to modelki, które zwyciężyły krajowe preselekcje. 

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Teofila Siewko

Źródło: natemat

Źródło zdjęcia głównego: Thomas Barwick/Getty Images

Pozostałe wiadomości