Niezwykła atrakcja na ulicach Londynu z okazji Platynowego Jubileuszu Elżbiety II

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Mateusz Hładki
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Królowa Elżbieta II świętuje Platynowy Jubileusz. Monarchini od 70 lat zasiada na tronie i sprawuje dyplomatyczne obowiązki. Główne obchody wydarzenia odbywać się będą od 2 do 5 czerwca. Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN opowiedział, co przygotowano z tej okazji.

Platynowy jubileusz Elżbiety II

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią Wielkiej Brytanii. W tym roku mija 70 lat od kiedy objęła tron po śmierci swojego ojca Jerzego VI. W trakcie siedmiu dekad panowania przetrwała zmiany 14 premierów Wielkiej Brytanii i 7 papieży.

Uroczystości związane z Platynowym Jubileuszem potrwają cztery dni i zaplanowane są od 2 do 5 czerwca. Z tej okazji Pałac Buckingham przygotował wiele atrakcji, m.in.: paradę wojskową Trooping the Colour, koncert z udziałem światowej sławy gwiazd muzyki, a w wielu brytyjskich miastach odbędą się imprezy uliczne i pikniki. Ponadto ulicami Londynu przejedzie wyjątkowa karoca.

Karoca brytyjskiej królowej

Mateusz Hładki w show-biznesowym cyklu Dzień Dobry TVN opowiedział o historii niezwykłej, królewskiej karocy.

- Złota karoca jest już gotowa do obchodów. Liczy sobie 260 lat, ma 7 m długości, waży blisko 4 tony i mierzy 4 m. To właśnie ta karoca w 1952 rok zawiozła Elżbietę II na koronację. Co ciekawe, karoca wyruszy 5 czerwca na ulice Londynu, ale królowej w niej nie będzie. Co za to w niej będzie? Otóż będą zainstalowane specjalne monitory, na których będą wyświetlane kroniki filmowe z drogi, którą Elżbieta II odbyła na koronację. To będzie taka karoca multimedialna. Jej historia jest naprawdę wyjątkowa - przyznał Mateusz Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: x-news

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości