Zmarł Peter Green. Lider Fleetwood Mac miał 73 lata

Zapalone świeczki

Nie żyje muzyk Peter Green. Słynny gitarzysta był pierwotnym liderem rockowej grupy Fleetwood Mac. Artysta zmarł w wieku 73 lat. Co było przyczyną śmierci?

Peter Green nie żyje

W sobotę, 25 lipca 2020 r. zmarł muzyk Peter Green, słynny gitarzysta i pierwotny lider rockowej grupy Fleetwood Mac. Miał 73 lata. O śmierci muzyka poinformowała brytyjska kancelaria prawnicza reprezentująca rodzinę Greena. Według oświadczenia miał umrzeć "spokojnie we śnie".
Urodzony w Londynie jako Peter Allen Greenbaum artysta był uznawany za jednego z najlepszych brytyjskich gitarzystów.

Peter Green - lider Fleetwood Mac

Peter Green był znany przede wszystkim jako jeden z twórców i lider rockowego zespołu Fleetwood Mac założonego w 1967 r. Z grupy odszedł jednak już cztery lata później, m.in. w związku z problemami z narkotykami i pogarszającym się stanem zdrowia psychicznego.
Po pobycie w szpitalu psychiatrycznym w latach 1977-78 założył rodzinę. W latach 90. XX w. powrócił na estradę z zespołem Peter Green Splinter Group.
W 1998 r. razem ze wszystkimi członkami Fleetwood Mac został włączony do grona najsłynniejszych muzyków rockowych Rock and Rall Hall of Fame w amerykańskim Cleveland.
W 2019 r. menadżer Fleetwood Mac podczas jednego z meczów swojej drużyny - przegranego 2:4 starcia z Barnsley - miał pobić menadżera rywali Daniela Stendela. Stanął za to przed sądem. Obejrzyj materiał:
Zobacz też:
Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.
Autor: Luiza Bebłot
Źródło: PAP

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości