Gwiazdy

Bohaterka programu "Down the Road" z nagrodą konkursu "Człowiek bez barier". O czym marzy?

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Paula Rakowska – człowiek bez barier
Paula Rakowska – człowiek bez barierDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Paula Rakowska, uczestniczka drugiego sezonu "Down the Road", otrzymała Nagrodę Publiczności w konkursie "Człowiek bez barier". Goszcząca w Dzień Dobry TVN wraz z mamą Beatą Rakowską opowiedziała o swoich planach i marzeniach. - Chciałbym mieć własny program, jak Kuba Wojewódzki - powiedziała Paula.

Paula Rakowska - "Człowiek bez barier"

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się finałowa gala 19. edycji konkursu "Człowiek bez barier", który promuje działaczy na rzecz poprawy losu osób z niepełnosprawnościami. Nagrodą Publiczności wyróżniono Paulę Rakowską, bohaterkę programu "Down the Road".

W Dzień Dobry TVN laureatka podziękowała nie tylko za wszystkie gratulacje, ale i osobom, które tworzą takie programy jak "Down the road". Zdaniem naszej rozmówyczni formaty te zmieniają nastawienie do niepełnosprawności. - Ludzie są teraz bardziej otwarci. Nie boją się - podkreśliła Paula Rakowska.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Życie po "Down the road"

Konkurs "Człowiek bez barier" i program "Down the road" to już zamknięty rozdział. Teraz przed Paulą Rakowską i jej mamą nowy etap w życiu. Lada chwila kobiety zamieszką oddzielnie.

- Odebrałyśmy klucze do naszych nowych mieszkań i w ten poniedziałek już się przeprowadzamy. Mieszkania są obok siebie - mówiła Beata Rakowska. - Z jednej strony to przytłacza, ale wydaje mi się, że szybko się zaaklimatyzuję i będzie dobrze - stwierdziła laureatka konkursu "Człowiek bez barier". Ten krok skłonił ją do wymyślenia kolejnych marzeń.

- Chciałbym mieć własny program jak Kuba Wojewódzki, do którego zapraszałabym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i o innej orientacji seksualnej. Rozmawialibyśmy o poważnych sprawach, o których często boimy się mówić. By pokazać światu, że tu nie ma czego się wstydzić. Drugie marzenie to takie - piszę teksty piosenek i chciałabym, żeby jakiś znany artysta lub artystka zaśpiewał/a mój tekst. Moim kolejnym marzeniem jest, by spotkać się z Agnieszką Chylińską. Poznać, porozmawiać i zaśpiewać - wyjawiła Paula.

Na koniec wizyty w naszym studiu bohaterka "Down the road" wykonała utwór Agnieszki Chyliński. Posłuchaj w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości