Gwiazdy

Orlando Bloom pomaga Ukrainie. "Dzieci potrzebują wszelkiej pomocy"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Orlando Bloom

Trudna sytuacja w Ukrainie zmobilizowała do działania wiele gwiazd. Pomoc potrzebującym z zaangażowaniem niosą artyści z niemal każdego zakątka świata. Orlando Bloom także nie pozostał obojętny na ludzkie cierpienie w obliczu wojny. Brytyjski aktor wybrał się do Mołdawii, by wspierać ukraińskie dzieci i ich rodziny. Relacją ze wzruszającego spotkania podzielił się z fanami za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Orlando Bloom wspiera uchodźców z Ukrainy

Wojna w Ukrainie wstrząsnęła opinią publiczną. Coraz więcej osób aktywnie angażuje się w niesienie pomocy naszym wschodnim sąsiadom. Nad problemami uchodźców z godnym podziwu zaangażowaniem pochylają się gwiazdy światowego formatu, zachęcając tym samym do działania innych ludzi. Poruszający apel do fanów opublikował w sieci Orlando Bloom.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Spotykam się z rodzinami, które zostały zmuszone zostawić wszystko w poszukiwaniu bezpieczeństwa. Dzieci w Ukrainie i poza nią potrzebują wszelkiej pomocy, której możecie udzielić - napisał brytyjski aktor pod zdjęciami upamiętniającymi wizytę w Mołdawii.

Zobacz wideo: Ukraina - gwiazdy pokazują solidarność z Ukrainą

Ukraina - gwiazdy pokazują solidarność z Ukrainą
Ukraina - gwiazdy pokazują solidarność z Ukrainą

Orlando Bloom spotkał się z ukraińskimi rodzinami

Orlando Bloom od lat zaangażowany jest w pomoc na rzecz Ukrainy. W 2016 roku pojawił się w Donbasie, by wyrazić solidarność z mieszkańcami dotkniętego konfliktem zbrojnym rejonu. Kryzys humanitarny wywołany rosyjską agresją także i tym razem wzbudził niepokój światowej sławy aktora. Spotkanie z ukraińskimi dziećmi i ich bliskimi w Mołdawii jest tego najlepszym dowodem.

- Na granicy spotkałem się z matką i trójką jej dzieci, które uciekły po tym, jak został zbombardowany dom ich sąsiadów. Nie wiedzą, gdzie pojadą - czytamy w poruszającym poście hollywoodzkiego gwiazdora.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Vivien Killilea/Stringer/Getty Images

Pozostałe wiadomości