Natalia Szroeder wyznała, co sądzi o instytucji Kościoła. "Jest mi przykro i smutno"

Natalia Szroeder
Natalia Szroeder
Źródło: Ola Skowron/East News
Coraz więcej gwiazd wypowiada się w mediach na temat działalności Kościoła katolickiego w Polsce. Niedawno Dawid Podsiadło wyznał, że zamierza dokonać apostazji. Tym razem głos zabrała Natalia Szroeder. Co powiedziała?

Gwiazdy o religii

Natalia Szroeder skupia się na wokalnej karierze i stroni od show-biznesu. Rzadko dzieli się w mediach społecznościowych nowinkami z życia prywatnego. Fanów bardzo ciekawi jej związek ze znanym raperem Kubą Grabowskim, czyli Quebonafide, ale gwiazda nie ulega presji i nie opowiada publicznie o swojej miłości.

Kościół i religia

Źródło: Dzień Dobry TVN
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła

Artystka sporadycznie udziela wywiadów, ale tym razem zrobiła wyjątek. W rozmowie z dziennikarką "Wprost" Natalia wyznała m.in. co sądzi o Kościele katolickim. To kolejna znana osoba, która w ostatnim czasie publicznie oceniła działalność religijnej instytucji. Wcześniej zrobił to Dawid Podsiadło, który w podcaście Wojewódzki&Kędzierski powiedział, że zdobył już akt chrztu i chce dokonać apostazji.

- Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję - stwierdził Podsiadło.

Natalia Szroeder jest wierząca?

Natalia Szroeder wyznała, że choć wychowała się w rodzinie, w której propagowane były katolickie nauki i wartości, to jednak przestała chodzić do kościoła. Dlaczego?

- Wierzę w Boga, to mi daje bardzo dużo spokoju, ale nie wierzę w instytucję Kościoła, nie lubię Kościoła, jestem zła na instytucję Kościoła i jest mi przykro i smutno w związku z jego działalnością albo brakiem reakcji. Jestem zła, bo wychowałam się w katolickiej rodzinie. Chodziliśmy do kościoła, do momentu aż dorośliśmy - przyznała wokalistka w wywiadzie dla "Wprost".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło: Wprost

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości