Gwiazdy

Katarzyna Dziurska zwyciężyła w "Perfect Picture". Ma 3 rady dla początkujących fotografów

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Katarzyna Dziurska radzi, jak robić dobre zdjęcia
Katarzyna Dziurska radzi, jak robić dobre zdjęcia
wideo 2/5

Katarzyna Dziurska pokonała rywali i wygrała 1. edycję "Perfect Picture". W programie miała okazję rozwijać fotograficzne umiejętności pod okiem ekspertów. Teraz swoim doświadczeniem może dzielić się z innymi. Jakie ma patenty na wykonanie dobrego zdjęcia? Wskazała najważniejsze zasady.

Jak robić zdjęcia niczym profesjonalista?

Katarzyna Dziurska przed udziałem w programie "Perfect Picture" nie miała zbyt wiele wspólnego z fotografią, tym bardziej profesjonalną. Częściej znajdowała się przed obiektywem aparatu, a jeśli już robiła zdjęcia, to jedynie na użytek prywatny bądź do publikacji w mediach społecznościowych.

Gwiazda z odcinka na odcinek robiła ogromny postęp, dzięki czemu udało się jej wygrać telewizyjny show. W rozmowie z Justyną Piąstą z dziendobry.tvn.pl wskazała, jakie są najważniejsze zasady, którymi powinni się kierować początkujący fotografowie.

- Oczywiście ważny jest odpowiedni sprzęt, ale to może przyjść z czasem. Możemy też pracować na poziomie smartfona. Kadrowanie na pewno jest ważne. My w programie nie mieliśmy możliwości kadrowania później w postprodukcji, tylko już na etapie robienia zdjęcia musieliśmy zwrócić uwagę na to kadrowanie. Absolutnie nie obcinamy stóp, nie obcinamy dłoni, nie obcinamy w ogóle kończyn w miejscach zgięć, to jest bardzo ważne. I też musimy patrzeć, co się dzieje z tyłu, żeby zauważyć to, że np. idzie jakiś gap, czy po prostu jest jakiś bałagan, który jest niepożądany w naszej koncepcji zdjęcia. Musimy mieć bardzo mocno otwarte oczy i zwracać uwagę na wszystko - powiedziała Dziurska.

Porady Katarzyny Dziurskiej

Kompozycja zdjęcia to jedno, ale równie ważny jest przekaz.

- Warto bawić się emocjami, żeby nie bać się ich fotografować, w zależności od tematyki zdjęcia. Do tego można bawić się różnymi funkcjami danego sprzętu. Nie sądziłam, że możemy robić zdjęcia w ruchu, zamrażać, coś rozmyć, podwoić, potroić. Wszystko jest kwestią treningu i praktyki, a później tworzą się świetne dzieła. Polecam każdemu spróbować, bo ja na pewno dużo się z tego programu nauczyłam - podkreśliła Kasia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości