Natalia Nykiel o nowym singlu "P.R.I.D.E.": "Ma celebrować naszą różnorodność. Łączyć, a nie dzielić"

Natalia Nykiel wraca z nowym singlem pt. "P.R.I.D.E.", który jest zapowiedzią jej najbardziej osobistej płyty. Jakie przesłanie niesie utwór? Co robiła przez ostatni rok? Na te pytania młoda wokalistka odpowiedziała w Dzień Dobry Wakacje. Posłuchajcie jej elektryzującego brzmienia.

Natalia Nykiel jest piosenkarką i autorką tekstów, która szturmem podbiła polską scenę muzyczną. Jej ostatnia płyta "Origo" otrzymała nagrodę Fryderyk 2020 w kategorii Album Roku. Teraz artystka powraca na scenę z utworem "P.R.I.D.E.", który zapowiada jej trzeci krążek, który ma być najbardziej osobisty.

Natalia Nykiel o utworze "P.R.I.D.E."

W Dzień Dobry Wakacje wokalistka zdradziła, że tworząc singiel inspirowała się ludźmi, którzy ją otaczają, przede wszystkim przyjaciółmi i fanami.

Piosenka "P.R.I.D.E.", czyli "piękno, równowaga i dobra energia" ma celebrować naszą różnorodność, miłość. Łączyć, a nie dzielić

- podkreśliła w rozmowie z Gosią Ohme i Filipem Chajzerem.
Piosenka "P.R.I.D.E." to również okazanie wsparcia dla środowiska LGBTQ. Czy fani docenili ten gest, a może wręcz przeciwnie? – Ona ma tak pozytywny wydźwięk i naprawdę ma zawracać uwagę, że wszyscy jesteśmy piękni i mamy błyszczeć. W tym kontekście w ogóle nie jest kontrowersyjna. Przy okazji innych moich wystąpień, np. podczas Kraków Live Festival, kiedy zaśpiewałam piosenkę "Born This Way" i powiedziałam kilka słów, to faktycznie w Internecie pojawiły się negatywne komentarze. Co mogę powiedzieć? To są moi przyjaciele, ogromna rzesza fanów. Tą piosenką "P.R.I.D.E." chciałabym powiedzieć, że jestem dla nich i że mają we mnie wsparcie - zadeklarowała artystka.

Natalia Nykiel nagrała podcast

Natalia Nykiel w dobie pandemii nie tylko pracowała nad nową płytą, ale udało się jej również ukończyć studia na kierunku Kulturoznawstwo Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Obroniła pracę licencjacką na piątkę. Co więcej, stworzyła też podcast "Zrozumieć latino", by przybliżyć tę tematykę Polkom i Polakom.
- Chyba wszyscy znamy piosenkę "Guantanamera". Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest ten utwór dla Kubańczyków i mieszkańców Ameryki Łacińskiej - tłumaczyła w Dzień Dobry Wakacje.
Posłuchajcie nowego brzmienia Natalii Nykiel "P.R.I.D.E.". To pierwszy jej występ na żywo od poluzowania obostrzeń.
Zobacz także:
Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.
Autor: Dominika Czerniszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości