Gwiazdy

Które połączenie mieszkańca i ryby najbardziej przypomina groch z kapustą? Pytanie z "Milionerów" za 40 tys. złotych

Gwiazdy

Autor:
Sabina
Zięba

Groch z kapustą najbardziej przypomina Belg i śledź, Szkot i dorsz, Gal i matias czy Włoch i flądra? Z takim pytaniem zmierzył się Leszek Kędzierski z Wrześni. Czy upora się z odpowiedzią i sięgnie po najwyższą wygraną w programie "Milionerzy"?

Albumy "Zelig" i "Zabawa"

Leszkowi Kędzierskiemu udało się usiąść na fotelu naprzeciw Huberta Urbańskiego, ponieważ najszybciej połączył imiona z ich zdrobnieniami w pary w odpowiedniej kolejności. Absolwent administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i pracownik branży motoryzacyjnej następnie przystąpił do gry. Sprawnie odpowiedział, że w gajówce gajowy ma przytulny kąt, na młodą dziewczynę mówi się podlotek, a biała bulwa o ostrym smaku pokryta czarną matową skórką to czarna rzepa. Wiedział także, jaki napis widnieje na medalu przyznawanym Sprawiedliwym wśród Narodów Świata.

Pierwsze koło ratunkowe wykorzystał na to, by dowiedzieć się, na czym polega technika enkaustyki. Poprosił publiczność o pomoc i zasugerował się jej odpowiedzią, czym przybliżył się do walki o 20 tysięcy złotych. Wtedy usłyszał muzyczne pytanie.

Pytanie za 20 tys. złotych: Kto zawojował polskie sceny albumami "Zelig" i "Zabawa"?

A. Staff

B. Zalef

C. Akfen

D. Róczaj

Uczestnik po chwili zawahania zdecydował się na ostateczne zaznaczenie odpowiedzi B. Wpadł na to, że skrót "Zalef" oznacza Krzysztofa Zalewskiego i przeszedł do kolejnego etapu.

Groch z kapustą, a połączenie mieszkańca i ryby

Drugie koło ratunkowe Leszek Kędzierski wykorzystał przy pytaniu za 40 tysięcy złotych. Hubert Urbański przeczytał mu wtedy pytanie: "Które połączenie mieszkańca i ryby najbardziej przypomina groch z kapustą?" i odsłonił możliwe odpowiedzi:

A. Belg i śledź

B. Szkot i dorsz

C. Gal i matias

D. Włoch i flądra

Gracz zadzwonił wówczas do koleżanki Marzeny, którą okazała się była uczestniczka "Milionerów". Marzena wygrała wcześniej w programie ćwierć miliona złotych. Jak przyznała w trakcie rozmowy - jeszcze nie wydała owych pieniędzy. Leszkowi Kędzierskiemu z kolei podpowiedziała, że poprawną odpowiedzią będzie na pewno C. Gal i matias, ponieważ oznacza to rozgardiasz. Dzięki niej Leszek przeszedł do pytania za 75 tysięcy złotych, jakie brzmiało: "Które stworzenie ma około milimetra?",

A. kura

B. ptaszyniec kurzy

C. jaskółka

D. ptaszor jaskółczy

Leszek Kędzierski momentalnie odrzucił odpowiedzi A. oraz C. koncentrując się na dwóch pozostałych. Postanowił, że nie wykorzysta koła ratunkowego, tylko biorąc pod uwagę to, że ma sumę gwarantowaną o wysokości 40 tysięcy złotych, zaryzykuje. Zaznaczył odpowiedź B. ptaszyniec kurzy. Okazało się, że to maleńkie roztocze, które może odżywiać się krwią ssaków. Ptaszor z kolei to ryba, więc jego odpowiedź okazała się prawidłowa.

Kim jest Alfred Pennyworth?

Pytanie za 125 tysięcy złotych było niezwykle łatwe dla wielbicieli popkultury i popularnych filmów. Dotyczyło tego, czyim kamerdynerem i przyjacielem był Alfred Pennyworth.

A. Batmana

B. Supermana

C. Spider-Mana

D. Kapitana Ameryki

Pytanie dotyczyło oczywiście Batmana, a Leszek Kędzierski o milion będzie walczył w kolejnym odcinku "Milionerów".

Zobacz także:

Zobacz wideo: Zwiastun nowych odcinków "Milionerów"

Autor:Sabina Zięba

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości