"Miasto Kobiet". Małgorzata Foremniak o śmierci rodziców. "Uświadamiasz sobie, że nie jesteś już dzieckiem"

Małgorzata Foremniak
Małgorzata Foremniak
Źródło: Tomasz Urbanek/East News
Małgorzata Foremniak w najnowszym odcinku "Miasta Kobiet" opowiedziała, co w jej życiu zmieniła terapia. Aktorka zasięgnęła pomocy specjalisty, by przepracować temat śmierci najbliższych. Pogodzenie się z odejściem mamy i taty, było dla niej bardzo trudne.

"Miasto Kobiet". Małgorzata Foremniak

Małgorzata Foremniak w 2011 roku pożegnała swoją mamę. Kilka lat później zmarł jej tata. Śmierć bliskich wiele zmieniła w jej życiu. Zdała sobie sprawę z pewnej bardzo ważnej rzeczy.

- Miałam taki moment, że straciłam rodziców, dużo bliskich mi osób odeszło. To były takie uderzające strzały. Odejście rodziców, zwłaszcza mamy, to jest wydarzenie, bo w pewnym momencie uświadamiasz sobie, że nie jesteś już dzieckiem. Nawet jak masz kilkadziesiąt lat, pięćdziesiąt parę lat, jesteś już dojrzałą, starą babą, umówmy się, już wiele rzeczy masz za sobą, a okazuje się, że nagle nikt ci nie powie już: "dziecko" - wyznała Małgorzata Foremniak w "Mieście Kobiet".

Zobacz wideo: Jak się zmieniło "Miasto Kobiet"?

Jak się zmieniło „Miasto kobiet”?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Małgorzata Foremniak o terapii

Odejście rodziców sprawiło, że aktorka zaczęła się zastanawiać, czy we wszystkich życiowych aspektach czuje się spełniona i szczęśliwa, czy może jest coś, nad czym powinna jeszcze popracować.

- Przychodzi taki bardzo ważny moment, kiedy wreszcie stajesz się dorosły i nagle zaczynasz patrzeć na wszystko inaczej. Na związki, rodzinę, dzieci, pracę, zobowiązania wobec tego świata. I wiesz, że horyzont, na który patrzyłeś i podziwiałeś jego piękno, że on ma swój koniec, ponieważ ten ktoś dla ciebie bardzo ważny, ten koniec już osiągnął. Wtedy czujesz, że nie ma czegoś nieskończonego. Czujesz, że twoje życie ma już określoną ilość czasu. Wówczas bierzesz kartkę i piszesz na środku ja, przyjaciele, rodzina, związki, praca, dzieci, marzenia - i zastanawiasz się, czy to funkcjonuje, jak to jest? Co ja zrobiłam dotychczas w moim życiu, czy coś uporządkowałam, otworzyłam, czy tylko coś wypełniam i odhaczam, czy ja w ogóle żyję swoim życiem, czy coś sobie daję. Ile daję rodzinie, ile rodzina mi daje. Czy przyjaciele są przyjaciółmi. To jest wspaniała chwila - podkreśliła Foremniak.

Małgorzata po stracie bliskich postanowiła pójść na terapię, by przepracować trudne chwile. Przyznała, że rozmowy ze specjalistą bardzo jej pomogły i dały ogromną ulgę.

- W terapii miałam przerobić nieprzerobione we mnie odejścia moich najbliższych. Okazało się, że to nie jest tylko żałoba. Za nią pojawia się bardzo dużo różnych, ważnych rzeczy w życiu. Dowiedziałam się bardzo dużo o sobie samej - dodała aktorka.

"Miasto Kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

Premierowe odcinki "Miasta Kobiet" w niedziele o godz. 12:30 na antenie TVN Style. Wszystkie odcinku programu dostępne są na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości