Gwiazdy

Katarzyna Sokołowska jest w ciąży. Mierzy się z krytyką. "To dziecko będzie miało starą matkę?"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Katarzyna Sokołowska

Kilka tygodni temu Katarzyna Sokołowska podzieliła się wspaniałą nowiną. Wraz ze swoim partnerem Arturem Kozieją spodziewają się dziecka. Reżyserka pokazów mody w 9. odcinku "Miasta Kobiet" opowiedziała o swojej drodze do macierzyństwa i stereotypach, z którymi mierzy się dojrzała kobieta w ciąży.

Katarzyna Sokołowska jest w ciąży

Katarzyna Sokołowska jest znaną reżyserką i choreografką pokazów mody, a także jurorką w programie "Top Model". Ma 49 lat i za kilka miesięcy zostanie mamą. Wieść o ciąży była dużym zaskoczeniem dla jej fanów, ponieważ wiele osób myślało, że tak naprawdę nie chce mieć dzieci. Kasia w 9. odcinku "Miasta Kobiet" opowiedziała, jaka jest prawda. Rozmowę przeprowadziły Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz.

Gwiazdy o macierzyństwie

Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko? Dzień Dobry TVN
wideo 2/3

- To stereotyp, z którym chyba każda z nas się mierzy. Niezależnie od momentu życia. Macierzyństwo jest tematem bardzo szeroko i chętnie komentowanym. Wydaje mi się, że oprócz takiej oceny, czy czegoś się chce, czy nie chce, to myślę, że strasznie projektujemy sobie pewien timing. Wydaje nam się, że tak, jak było 50 lat temu, tak pewne standardy będą dalej funkcjonować. Otóż nie. Tak, jak my się zmieniamy, tak świat się zmienia, również zmienia się styl życia i możliwości - powiedziała Katarzyna Sokołowska. - Patrząc na moje życie, jestem pewna, że to jest ten fantastyczny, najlepszy dla mnie moment. Oczywiście, wiele osób może z tym dyskutować. Stąd pewnie bierze się ta opinia, że Kasia Sokołowska nie chciała mieć dzieci. To jest nieprawda. Ja zawsze myślałam o swoim życiu jako takim pełnym, które będzie zrealizowane na wszystkich poziomach, byłam tego pewna - dodała.

Sokołowska po raz pierwszy zostanie mamą, mając 49 lat. Późne macierzyństwo wciąż dla niektórych osób jest kontrowersyjnym tematem. Kasia wyznała, z jakimi opiniami się spotkała.

- Padają takie słowa: "No jak to, to dziecko będzie miało starą matkę?". Ja bym powiedziała, że raczej dojrzałą. Ta druga strona ocenia mnie jako niedojrzałą, nieświadomą tego, co się zdarzyło, że nie zaopiekowałam się pewnymi sytuacjami. Taka ocena ma wiele konsekwencji, szalenie negatywnych. Teraz pytanie, dlaczego niektórzy stawiają się w takim prawie, że mogą nas oceniać w taki, a nie inny sposób? Natomiast to jest margines. Ja pozytywnie podchodzę do pewnych spraw w moim życiu, właśnie zwłaszcza z dojrzałością i z wiekiem. Wydaje mi się, że wszystko jest po coś i na wszystko jest czas, jeśli człowiek jest świadomy - przyznała.

Po tym, jak Kasia publicznie ogłosiła, że zostanie mamą, otrzymała mnóstwo wiadomości od kobiet i mężczyzn, którzy pisali jej, że informacja o ciąży dodała im siły i wiary, by na nowo starać się o dziecko. - Dostałam taki ładunek energii i pozytywnych rzeczy, to mnie uskrzydla. Dostałam od ludzi coś, co jest bezcenne i za co dziękuję - podkreśliła.

Droga do macierzyństwa Katarzyny Sokołowskiej

Sokołowska wielokrotnie w wywiadzie zaznaczała, że teraz jest właśnie ten czas w jej życiu, kiedy może w pełni cieszyć się macierzyństwem. Do kwestii posiadania dzieci nigdy nie podchodziła stereotypowo. Nie zakładała, że powinna zostać mamą w młodym wieku, po studiach.

- To historia pewnie taka, jakich miliony na świecie. Miałam bardzo intensywne życie zawodowe, bardzo świadome, taka walka o siebie. (...) Faktycznie ta kariera pochłonęła mnie w ogromnym stopniu, pewnie też to była kwestia ludzi, których spotykałam na swojej drodze. Ja nigdy nie myślałam stereotypowo. Trudno mi sobie coś zarzucać - powiedziała Kasia. - A później były starania o dziecko, bo to nie jest taki łatwy proces. Czy w młodym wieku, czy bardziej dojrzałym. (...) Oczywiście, to mogło się zdarzyć wcześniej, ale się nie zdarzyło. Jestem tą szczęściarą, że mi się udało, to też był wysiłek - dodała.

Katarzyna Sokołowska wyznała, że w przeszłości była w ciąży, zaszła w nią naturalnie, ale niestety ją straciła. Teraz starania o dziecko udały się dzięki in vitro. - Zdecydowałam się na tę procedurę, bo wiedziałam, że bardzo chcę mieć dziecko. Po naturalnej ciąży, którą straciłam, upewniłam się w tym, że trzeba o to zawalczyć, że jestem jeszcze młoda, zdrowa, wszystko działa. Cudowne jest to, sama się wzruszam, że udało się. (...) Miałam gdzieś z tyłu głowy, że może się tak zdarzyć, że to się nigdy nie uda. Dlatego byłam taka aktywna zawodowo, bo to mnie leczy, wyprowadza mnie z moich stanów lękowych, depresyjnych - powiedziała.

Jak Kasia wyobraża sobie macierzyństwo? - Podchodzę do tego bardzo spokojnie i metodycznie. Na pewno będę chciała spędzać z dzieckiem czas, jestem świetnym organizatorem. Nie wyłączę się zupełnie z mojej pracy. Przede mną kolejna edycja "Top Model" w tym stanie. Wydaje mi się, że będę miała jeszcze więcej siły i otwartości, niż miałam wcześniej. Wszystko jest dobrze i to jest najważniejsze. Jesteśmy szczęśliwi z moim partnerem. Myślę, że mężczyźni bardzo świadomie przeżywają swoje ojcostwo, tak jak my, kobiety, macierzyństwo. To jest niesamowite.

"Miasto Kobiet" - gdzie i o której oglądać?

Całą rozmowę Katarzyny Sokołowskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej oraz Olgi Legosz można zobaczyć w 9. odcinku "Miasta Kobiet". Premierowe odcinki emitowane są w niedziele o godz. 12:30 na antenie TVN Style. Wszystkie epizody 1. i 2. sezonu "Miasta Kobiet" dostępne są również na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Player.pl

Pozostałe wiadomości