Gwiazdy

Metronomy powraca z koncertami do Polski. "To mój ulubiony kraj"

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Mateusz Jarosławski, Gabi Drzewiecka
„Metronomy” powraca z koncertami do Polski
„Metronomy” powraca z koncertami do PolskiDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Metronomy to brytyjski zespół wykonujący muzykę z pogranicza electro i popu. Członkowie bandu wydali siódmą płytę i zawitali z trasą koncertową do Polski. Założyciel grupy Joseph Mount nie kryje swoich uczuć do kraju nad Wisłą.

Metronomy - początki zespołu

Koncept Metronomy powstał, gdy główny członek grupy Joseph Mount był nastolatkiem i mieszkał jeszcze ze swoimi rodzicami. - Kiedy jesteś nastolatkiem, masz w głowie te wszystkie szalone pomysły, co chcesz robić w życiu. Jestem więc szczęściarzem, że mogę kontynuować to, co wtedy wymyśliłem - mówi w rozmowie z Gabi Drzewiecką.

Wydaje mi się też, że moi rodzice dostrzegli coś we mnie i wspierali moje dążenia. Dlatego tak fajne jest to, że finalnie mi się to opłaciło. Ale mój tata jest dość zachowawczą osobą i wciąż nie rozumie, jak do tego doszło, że odniosłem sukces. 

Metronomy - trasa koncertowa w Polsce

Band Metronomy został założony 23 lata temu. W tym roku wydał siódmy krążek. Gabi Drzewiecka w rozmowie z Josephem Mountem doceniła zaprojektowaną przez mamę muzyka okładkę płyty. - Moja mama jest fotografką. Odkąd pamiętam, zawsze robiła zdjęcia. Głównie to były portrety. A ja chciałem, żeby fotografia była okładką albumu, ponieważ jeszcze nigdy wcześniej tak nie było. I odkąd podjąłem tę decyzję, przeglądałem właśnie jej prace - przytakuje Joseph.

Metronomy promują nowy krążek również w Polsce. Członkowie zespołu zawitali do naszego kraju z serią koncertów. - Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do mojego ulubionego kraju na świecie. To jedno z tych miejsc, gdzie rozwinęła się moja popularność i dlatego mam szczególną relację z Polską - przyznał muzyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Mateusz Jarosławski, Gabi Drzewiecka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości