Gwiazdy

Martyna Wojciechowska pełna uznania dla ukraińskich kobiet. "Stoją na straży wolności swojego kraju"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska zabrała głos w sprawie Ukrainek. Dziennikarka zwróciła uwagę na ich heroiczną postawę. - Wszystkie walczą o wolność, nawet jeśli nie noszą broni - podkreśliła autorka cyklu "Kobieta na krańcu świata".

Wojna w Ukrainie

Od 24 lutego trwa inwazja Rosji na naszych sąsiadów. Każdego dnia Ukraińcy dzielnie stają do walki w obronie swojego kraju. Słyszymy o heroizmie wojskowych, którzy narażają życie, by odeprzeć atak wroga. Obywatele Ukrainy szykują koktajle Mołotowa, by pomóc swojej armii. Wzajemnie się wspierają. Cel jest jeden: wolność. Walczą o nią wszyscy, a cichymi bohaterkami są kobiety. To właśnie im Martyna Wojciechowska poświeciła swój najnowszy post.

Zobacz wideo: Wojna w Ukrainie

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Martyna Wojciechowska o ukraińskich bohaterkach

Martyna Wojciechowska od lat poznaje różne aspekty życia kobiet z różnych krajów. W swoim cyklu "Kobieta na krańcu świata" ukazuje ich codzienność, problemy i marzenia. Tym razem dziennikarka nie w programie, a w swoich mediach społecznościowych opisała sytuację Ukrainek.

Bibliotekarki, nauczycielki, sprzedawczynie, kucharki, księgowe, kelnerki, psycholożki, dziennikarki… Dzisiaj stoją na straży wolności swojego kraju. Szacuje się, że ok. 20% ukraińskiej armii stanowią kobiety i o tym dziś piszą media

Zobacz wideo: My kobiety - jakm możemy się wspierać?

My kobiety - jak możemy się wspierać?
My kobiety - jak możemy się wspierać? Jak kobiety wspierają się nawzajem? Źródło: Dzień Dobry TVN

W dalszej części postu zwróciła uwagę, że Ukrainki nie tylko walczą łapiąc karabiny w dłonie, lecz i słowem.

- Pamiętajmy jednak, że wszystkie kobiety Ukrainy walczą o wolność, nawet jeśli nie noszą broni. W schronach, w domach, gotując obiad rodzinie, opowiadając dzieciom wieczorem bajki o fantastycznych światach, w których wojny nie ma. To na nich teraz spoczywa obowiązek oswojenia najmłodszych z tym, co się wokół nich dzieje. Z nową rzeczywistością, w której muszą każdego dnia budzić się ze strachem. Wielki pokłon dla wszystkich Ukraińców i Ukrainek, którzy całym sercem bronią swoich dzieci i tego, co kochają - zaznaczyła Martyna Wojciechowska.

Ukrainki walczą o wolność

Pod postem podróżniczki Polacy po raz kolejny wykazali solidarność z Ukrainą. Internauci w komentarzach zamieścili ukraińskie flagi, a część z nich odniosła się bezpośrednio do obywatelek tego kraju, które walczą o wolność.

- Nie takiego życia pragnęły ukraińskie kobiety. Oby wolny świat powstrzymał jak najszybciej ten obłęd śmierci nienawiści i wojny - zaapelowała jedna z internautek. - I niekoniecznie na linii frontu... Sanitariuszki, logistyczki, kucharki, tutaj kobiet jest naprawdę dużo, a każdy lekarz na wojnie jest wart nie mniej niż dobry sprzęt - zauważył kolejny użytkownik Facebooka. - Brawo dla dzielnych kobiet - czytamy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek/East News

Pozostałe wiadomości