Gwiazdy

Przepis Marii Szabłowskiej i Marka Lipińskiego na ponad 40-letni związek. "Był moim szefem"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Maria Szabłowska i jej przepis na szczęśliwy związek
Maria Szabłowska i jej przepis na szczęśliwy związek Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Maria Szabłowska jest ikoną polskiego dziennikarstwa muzycznego. Od 42 lat jej partnerem życiowym jest Marek Lipiński. W naszym programie małżeństwo opowiedziało o barwnej historii poznania oraz początkach wieloletniej miłości.

Maria Szabłowska i Marek Lipiński - początek wieloletniej miłości

Historia tego małżeństwa rozpoczęła się od wspólnej pracy. Podczas Studium Dziennikarskiego na Uniwersytecie Warszawskim, Maria Szabłowska trafiła do Polskiego Radia. Tam zadebiutowała audycją Studio Rytm. Już wtedy poczynaniom młodej reporterki przyglądał się ówczesny kierownik Polskiego Radia, Marek Lipiński. Choć mężczyzna chwalił młodą dziennikarkę za jej upór, spontaniczność i ambicje, między dwojgiem dochodziło do spięć. Jak przyznaje Maria Szabłowska, nie była to miłość od pierwszego wejrzenia.

Myśmy się poznali w pracy, Marek był moim szefem. Bez przerwy były jakieś scysje zawodowe. Zawsze się kierownik do czegoś przyczepiał 

Choć miłość dziennikarzy rozkwitała powoli, to zagościła na długie lata. Owocem ich związku jest córka Małgorzata. Co ciekawe, para mimo że jest ze sobą od ponad 40 lat, to małżeństwem została dopiero 11 lat temu. Dlaczego?

- Córka wyjechała do Nowego Jorku i dała nam znać, że wyszła za mąż – powiedział Marek Lipiński. – My pozazdrościliśmy i myśleliśmy, gdzie by pojechać. Chcieliśmy do Paryża, ale nie można było. Pojechaliśmy do Barcelony, ale zabraliśmy całą rodzinę na ten ślub. To było takie święto. W Barcelonie w konsulacie trafiliśmy na fantastyczną panią konsul, która potem była bardzo sławna w Hiszpanii – dodała Maria Szabłowska.

Przypieczętowany związek wciąż trwa, a partnerzy mimo spontanicznych kłótni nie wyobrażają sobie życia bez siebie. Obecnie są także szczęśliwymi dziadkami. Zapytani, za co kocha się po tylu latach spędzony razem, wyznali.

- Za wszystko – powiedział Marek Lipiński. – A ja powiem, nie za wszystko – dodała jego żona.

Córka Marii Szabłowskiej i Marka Lipińskiego poszła w ślady rodziców

Córka dziennikarzy – Małgorzata poszła śladem rodziców. Na uczelni poznała profesora, który wkrótce stał się jej mężem. Para ma dwoje dzieci oraz własne studio projektowe. - Jej mąż Tomek Rygalik przyjeżdżał zza granicy na zajęcia na uczelni i tak to się u nich zaczęło - podsumowała Maria Szabłowska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości