Gwiazdy

Maria Pakulnis oburzona podejściem reżyserów do aktorek po 60-tce. "Dostajemy ciągle role babci"

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Co słychać w show-biznesie
Co słychać w show-biznesieDzień Dobry TVN
wideo 2/11

Maria Pakulnis może poszczycić się imponującym dobytkiem filmowym. Wieloletnie doświadczenie aktorki pozwala jej wysunąć mało optymistyczne wnioski na temat współczesnego kina. - Reżyserowie przestali rozumieć, że czasy się zmieniły - wyznała w Dzień Dobry TVN.

Maria Pakulnis - historia zawodowa

Maria Pakulnis to polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Początkowo jednak wcale nie zamierzała udzielać się w mediach. W 1976 r. ukończyła Liceum Pielęgniarskie w Giżycku. Dopiero później zdecydowała się na warszawską PWST. Debiutowała w czasie studiów, rolą w filmie "Dolina Issy". W swojej wieloletniej karierze, wielokrotnie była wyróżniana za artystyczne dokonania. Widzowie znają ją dobrze z kultowych produkcji, takich jak "Konsul", "Zabij mnie Glino" czy "Obywatel Piszczyk".

Nie każdy wie, że gwiazda z pochodzenia jest Litwinką. Po drugiej wojnie światowej jej rodzina opuściła Litwę i osiedliła się w Giżycku. Maria Pakulnis związana była z Krzysztofem Zaleskim. Przez ponad 20 lat tworzyli udane małżeństwo. Wychowali jednego syna - Jana.

Maria Pakulnis o aktorkach 60+

Maria Pakulnis w trakcie trwającej już ponad 35 lat kariery aktorskiej, wystąpiła w kilkudziesięciu filmach fabularnych i serialach. Jej zdaniem reżyserzy nie zawsze idą z duchem czasu. Przez taką postawę, kreowany jest nieprawdziwy obraz kobiet, np. po 60-tce.

- Zdarza się, że my aktorki 60+, dostajemy ciągle propozycje babci albo matki, jeśli aktor jest starszy. To, co się czasami czyta, robi się aż słabo od tego... Często te scenariusze piszą reżyserzy ze swoimi ludźmi, którzy są związani ze scenopisarstwem. Oni wszyscy tak jakby postrzegali świat swoich matek z dawnych czasów, matek, które były od rosołu, od pierogów, pilnowania dzieci itd. - tłumaczyła aktorka.

- Przestali widzieć i rozumieć, że czasy się zmieniły. Mam masę koleżanek w moim wieku, one dalej pracują. Ja też pracuję. Cały czas działam - dodała.

 Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości