Marcin Bosak rozpoczyna nowy rozdział w życiu. "Idę za ciosem i sprawia mi to ogromną przyjemność"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Zakochany w fotografii
Zakochany w fotografii
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Marcin Bosak, popularny aktor filmowy, serialowy i teatralny, odkrywa w sobie nową pasję. Bakcyla złapał już jako licealista, jednak dopiero teraz postanowił iść o krok dalej. Ma za sobą już pierwsze profesjonalne realizacje.

Fotograficzna pasja Marcina Bosaka

Aparat fotograficzny towarzyszył Marcinowi Bosakowi już w czasach szkoły średniej. Wówczas utrwalał rzeczywistość popularnym wówczas aparatem Zenit. Po latach na nowo rozbudził drzemiącą w nim artystyczną pasję.

- Idę za ciosem i sprawia mi to ogromną przyjemność. (...) Robiłem zdjęcia telefonem i oglądał je mój przyjaciel, Adrian, Szwed, świetny fotograf i powiedział: "dlaczego robisz zdjęcia komórką" i podczas świętowania sylwestra tego samego roku dał mi analogowy aparat - wspomina Marcin Bosak. - Na czterdziestkę moi znajomi kupili mi aparat cyfrowy - dodaje.

Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę i umożliwił Marcinowi pracę nad portretami. Korzystając z obecności wyjątkowego fotografa w studiu Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik zapozowali do wspólnego zdjęcia, które zostało zaprezentowane na antenie Dzień Dobry TVN.

Zdjęcia Marcina Bosaka

Marcin Bosak zdradził, że najbardziej pociąga go praca z modelem. Lubi fotografować z zaskoczenia, wykorzystując naturalne światło. Wkrótce też będzie miał okazję robić zdjęcia podczas weneckiego biennale. Zdarza mu się też sięgać po aparat w teatralnych kulisach.

- Wchodzę ludziom do garderoby, albo mówię mamie: "stań tutaj" - opowiada. - To uczy kolejnej rzeczy: żeby łagodnie i z empatią prosić o to ludzi. Dużo pomaga w tym bycie aktorem - zaznacza.

Marcin Bosak ma za sobą dwie sesje okładkowe i apetyt na więcej. Jak sam przyznaje, postprodukcja zdjęć jest dla niego niezwykle relaksująca. Efektem swoich artystycznych poszukiwań dzieli się na specjalnie założonym profilu na Instagramie.

Zobacz wideo i sprawdź, jak Ania i Andrzej poradzili sobie w roli modeli.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości