Gwiazdy

Jaką mamą jest Mandaryna? Xavier i Fabienne zdradzili, jakie panują u nich zasady

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Maciej Sawicki
Jak się dogadać z nastolatkiem?

Mandaryna ma niezwykle przyjacielskie relacje ze swoimi dziećmi. W sieci niejednokrotnie pokazuje, jak wraz z Fabienne i Xavierem wygłupiają się i spędzają razem czas. Gwiazda wraz ze swoimi pociechami opowiedziała, jak zadbać o dobre relacje rodzinne.

Mandaryna o relacjach z dziećmi

Artystka jest szczęśliwą mamą dwójki dzieci z małżeństwa z Michałem Wiśniewskim - 18-letniego Xaviera i 17-letniej Fabienne. Na co dzień są dla siebie ogromnym wsparciem. Zbudowanie takiej relacji wymagało zaufania względem dzieci i wiary w ich wybory.

- Kluczem było zrozumienie i danie nam swobody. Uczyliśmy się na własnych błędach, wciąż mamy do tego przestrzeń. Zawsze trzeba być ostrożnym, ale mamy na tyle dobrze zbudowany kręgosłup moralny, że nigdy nie mieliśmy takiej potrzeby - powiedział w Dzień Dobry TVN Xavier.

- Jakiś bunt był, ale nieduży. Przez przyzwolenie do wielu rzeczy, nie ciągnęło nas do tego wszystkiego - dodała Fabienne.

Mandaryna sama przyznała, że zależało jej, aby dzieci mogły doświadczyć własnych życiowych potknięć i wyciągnąć z nich lekcje.

- Powiedziałam, żeby korzystali ze wszystkiego, co jest, ale zaznaczyłam, że konsekwencje poniosą oni. Mają dużą swobodę. Cieszę się, że są już w takim wieku, bo możemy razem bawić się, pracować i mieć wspólne pasje. Dla dzieci jest ważne, że mogą robić wiele, mogą próbować wszystkiego, fruwać, ale wiedzą, że ktoś nad nimi czuwa - mówiła.

Tajemnica mózgów nastolatków
Tajemnica mózgów nastolatków Źródło: Dzień Dobry TVN

Co dzieje się w mózgu nastolatków?

Nasz dziennikarz Mariusz Sawicki porozmawiał z nagradzaną profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemor, która zdradziła, co dzieje się w mózgu dorastających dzieci. Jest to czas niezwykłej wrażliwości rozwojowej, ale też kreatywności.

- Są zachowania, które wiążą się z tym okresem życia. Skłonność do ryzyka i bycia pod wpływem nastolatków. Narkotyki, alkohol czy papierosy to zachowania nie wszystkich nastolatków, ale jeśli tak się zachowują, to w swoim towarzystwie. Nie robią tego sami - mówiła profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemore.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Maciej Sawicki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości