Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina przerobiły przebój t.A.T.u., by wesprzeć Strajk Kobiet

Marta Wiśniewska
Kamil Piklikiewicz/East News
Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina nagrały piosenkę. "Nie będziesz szła sama" to protest song, który wspiera Strajk Kobiet. Jest coverem utworu rosyjskiego zespołu t.A.T.u. Do sieci właśnie trafił teledysk.

Gosia Andrzejewicz, Mandaryna i Ina nagrały cover piosenki t.A.T.u. dla Strajku Kobiet

Trzy wokalistki postanowiły połączyć siły i nagrać utwór, którego przesłanie ma być wsparciem dla Strajku Kobiet i jego postulatów. Dosłowną inspiracją muzyczną do stworzenia piosenki "Nie będziesz szła sama" jest wydany niemal 20 lat temu hitowy utwór "All The Things She Said" bardzo popularnego swego czasu, rosyjskiego duetu t.A.T.u.

Pomysłodawcą całego projektu jest właściciel klubów HAH, a wokalistki zgodziły się wziąć w nim udział. W sieci został opublikowany teledysk do nowego protest songu.

Teledysk do protest songu "Nie będziesz szła sama"

Ubrane na czerwono wokalistki stoją na błyskawicy, która stała się symbolem Strajku Kobiet. Za nimi pojawiają się kobiety niosące transparent z hasłem "Nigdy nie będziesz szła sama", który jest jednym z najpopularniejszych haseł strajków. Właśnie te słowa zostały wybrane na tytuł piosenki.

W teledysku pojawiają się również archiwalne fragmenty z protestów kobiet sprzeciwiających się m.in. zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Towarzyszą im różne hasła z transparentów strajkowych.

Zobacz teledysk:

"Wolność! Równość! Tolerancja!" - tym hasłem Mandaryna, Gosia Andrzejewicz i Ina dzielą się piosenką " Nie będziesz szła sama" na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Marta Wiśniewska kończy z Mandaryną? „Nie ma miejsca na Ev’ry night”

Dzień Dobry TVN 

Autor: Diana Ryściuk

podziel się:

Pozostałe wiadomości