Małgorzata Rozenek-Majdan w programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"
Tytuł nowego reality show, które startuje na antenie TVN już 16 kwietnia, jest przewrotny, ponieważ sugeruje, że prowadząca program Małgorzata Rozenek-Majdan musi pokonać eksperta (w tym przypadku jednego z sześciu mężczyzn) w konkretnej konkurencji sportowej. Jednak tak naprawdę największym wrogiem była pełna strachu psychika, która początkowo uniemożliwiała wykonywanie zadań.
- Gosia pokonuje siebie każdego dnia. Nie można odebrać jej dyscypliny, ciężkiej pracy, poświęcenia i tej mocy, którą przerabia na każdym treningu. Daje z siebie maks - ocenia Joanna Jędrzejczyk. - W programie jestem odpowiedzialna za trening Gosi, za jej przygotowanie do konkurencji. Korzystamy również z porad i doradztwa trenerów specjalistów z danych dyscyplin, ale tutaj też trzeba przygotować Gosię bardzo ogólnorozwojowo, czyli jej siłę, szybkość, wytrzymałość - to jest to, nad czym pracujemy każdego dnia - dodała zawodniczka MMA.
- To format marzenie, który pomaga odnaleźć siebie w różnych sytuacjach. To jest też zmierzenie się z własnymi lękami, słabościami - stwierdziła przed kamerami Dzień Dobry TVN sama prowadząca. Na czym będzie on polegał?
- "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" to na pewno jest bardzo trudny format dla samej głównej bohaterki. Tutaj w każdym odcinku Małgosia ma rzucane wyzwanie przez jednego z mężczyzn ze świata sportu, kultury, rozrywki i przez miesiąc przygotowuje się, żeby go pokonać - tłumaczy Piotr Kuźniak, reżyser i producent programu.
Jak psychologia sportu pomogła Małgorzacie Rozenek-Majdan?
Każdy zawodnik ma świadomość, że osiąganie sukcesów w sporcie uzależnione jest nie tylko od sprawności fizycznej, lecz także od podejścia mentalnego. O psychikę Małgorzaty Rozenek-Majdan w programie "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz" dbała m.in. psycholożka sportu i biznesu oraz mistrzyni sztuk walki Zofia Szawernowska.
- Małgosia jest taką osobą, która nie podporządkowałaby się osobie, do której nie czuje szacunku. Czułam, że mamy taki vibe, że o sporcie możemy rozmawiać, o tych mentalnych problemach i ja mówiłam z perspektywy osoby, która rozumie te procesy i je czuje - zaznaczyła Szawernowska.
Psycholożka przy okazji wspomniała o wachlarzu skrajnych zachowań wykonującej sportowe zadania prowadzącej. - Mieliśmy sytuacje naprawdę bardzo stresujące, w których wychodziło to, o czym Małgosia mówiła - różnego rodzaju lęki, niechęć - ale ostatecznie musiała robić te zadania, które przed nią stały. Widziałam ją też bardzo zmotywowaną, bardzo profesjonalną, taką przełączającą się z tego: "Nie, nie dam rady. Boże, jakie to jest trudne, dlaczego ja mam to robić?" w terminatora. Nieraz było tak, że stojąc na planie i obserwując ją, byliśmy pod ogromnym wrażeniem - wyznała ekspertka.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Tak gwiazdy zyskały popularność w sieci. "Mojego Instagrama zakładał mi Olivier Janiak"
- Małgorzata Rozenek-Majdan i ambasador USA w Polsce "udali się na wspólną przebieżkę"
- Małgorzata Rozenek-Majdan miała wypadek. Trafiła do szpitala
Autor: Berenika Olesińska
Reporter: Marta Wrońska
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN