Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska zdradziła historię swojej sukni ślubnej. "Jednej rzeczy brakowało mi do tego looku"

Gwiazdy

Wojtek Olszanka/East News

Małgorzata Kożuchowska słynie ze swojego niebanalnego gustu, nazywana jest ikoną mody. Wielokrotnie pojawiała się na salonach w zachwycających kreacjach. Równie niezwykła była jej suknia ślubna, którą przypomniała swoim fanom publikując zdjęcie na Instagramie. Jaka jest historia najważniejszej kreacji aktorki?

Suknia ślubna Małgorzaty Kożuchowskiej

Na Instagramie Małgorzaty Kożuchowskiej pojawiło się zdjęcie z dnia ślubu aktorki. Kożuchowska zaprezentowała się wtedy w sukni projektantki Gosi Baczyńskiej, z którą współpracowała wcześniej przy różnych okazjach.

- Kiedy pierwszy raz zobaczyłam jej sukienkę w butiku w Warszawie na ul. Mokotowskiej wiedziałam, że musi być moja... I nie był to jednorazowy kaprys, a miłość od pierwszego wejrzenia, która twa do dziś. To był początek lat 90. Szok, że polska projektantka robi tak fantastyczne rzeczy! – napisała Małgorzata Kożuchowska, która o swojej sukni ślubnej dyskutowała z Gosią Baczyńską i Katarzyną Montgomery w podcaście "Moda jest niemodna!".

- Byłam przerażona. Byłam przejęta, bo wiedziałam, że to musi być coś niesamowitego. Gośka jest wymagająca, ale ja też jestem wobec siebie – stwierdziła Baczyńska.

- Wiedziałam, że my się już tak znamy, że Gośka wie, co na pewno nie i w którą stronę na pewno nie iść, że Gośka wie, że ja lubię i doceniam szlachetność, jakość – podkreśliła natomiast Małgorzata Kożuchowska, która zdradziła też, czego brakowało jej w dniu ślubu. - Jedyna rzecz, której żałuję z tego looku to było to, że nie miałam przekłutych uszu i że (…) do tej sukni, która nie wymagała żadnej oprawy, bo sama w sobie była tak "nośna", brakowało mi takiego małego czegoś, wiszącego… - zauważyła aktorka.

Gosia Baczyńska wspomniała też, że tuż przed ślubem Małgorzata Kożuchowska zdecydowała się na odważny krok – ścięła włosy na krótko. Ze wspomnień aktorki wynika jednak, że już wtedy miała krótką fryzurę, ale postanowiła zapuszczać włosy. W końcu uznała jednak, że lepiej będzie wyglądała z krótkimi włosami.

Ślub Małgorzaty Kożuchowskiej

Małgorzata Kożuchowska i Bartek Wróblewski wzięli ślub 30 sierpnia 2008 roku w kościele pw. Świętego Krzyża w Warszawie. Pannę Młodą do ołtarza odprowadzał tata, Leszek Kożuchowski.

Na uroczystości pojawili się Magda Gessler, Dawid Woliński, Jaga Hupało, Witold Pyrkos, Weronika Książkiwewicz i Krzysztof Ziemiec. Kożuchowska do sukni projektu Gosi Baczyńskiej dobrała delikatny welon oraz bukiet z ciemnoczerwonych kwiatów.

Zobacz wideo: Małgorzata Kożuchowska w wirze pracy twórczej

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

Pozostałe wiadomości