"Magda M. Po słonecznej stronie", czyli książkowa kontynuacja kultowego serialu. Co wydarzy się u ulubionych bohaterów?

Magda M. powraca…
Już 16 czerwca na sklepowych półkach pojawi się "Magda M. Po słonecznej stronie", czyli druga część książki związanej z kultowym serialem. Jakie są dalsze plany na losy głównej bohaterki oraz czy jest szansa na ekranizację powieści? O tym opowiedzieli nam Daria Widawska - aktorka grająca w serialu "Magda M." Agatę Bielecką oraz Radosław Figura - scenarzysta i autor dwóch książek o losach prawniczki.

Magda M. powraca

Serial "Magda M." był emitowany w latach 2005-2007. Za jego scenariusz odpowiedzialny był Radosław Figura. - Producent Michał Kwieciński razem z Darkiem Gąsiorowskim, który wtedy odpowiadał za produkcje filmowe w TVN, zwrócili się do mnie z pomysłem na serial o dwójce prawników, którzy się nienawidzą i kochają. Wstępny szkic był, ale jak ja się za to zabrałem, to zostało to bardzo mocno przemodelowane – powiedział.

Produkcja zebrała ogromną rzeszę fanów, którzy z niecierpliwością czekali na kolejne odcinki i śledzili losy ulubionych bohaterów. - To był szał. Pamiętam spotkanie po pierwszej serii serialu, kiedy jako taki dodatek wyszła książka o kulisach serialu, zgromadziło się tyle ludzi, że Empik stanął – powiedziała Daria Widawska. Aktorka przyznała, że zagranie Agaty Bieleckiej (przyjaciółki Magdy M.) otworzyło jej drzwi do świata filmowego. - Z serialem mam mnóstwo wspaniałych wspomnień oraz przyjaźnie, które pozostały po dziś dzień. Po tym serialu zaczęła się też moja droga zawodowa, która wyglądała zupełnie inaczej niż przed - stwierdziła Daria Widawska.

Książka - "Magda M. Słoneczna strona"

Po zejściu formatu z anteny, Radosław Figura podjął decyzję o kontynuacji historii Magdy Miłowicz i jej przyjaciół w książce. I tak w 2018 roku premierę miała "Magda M. Ciąg dalszy nastąpił". Największym zaskoczeniem dla fanów z pewnością była śmierć Piotra Korzeckiego (w serialu grał go Paweł Małaszyński), z którą wielu nie mogło się pogodzić. Dlaczego Radosław zdecydował się na taki krok w książce?

- Szukałem czegoś, co Magdę wytrąciłoby ze strefy komfortu. Jedyną rzeczą, która wydawała mi się na tyle bolesna, że ona będzie musiała się zmierzyć z czymś ostatecznym, to była śmierć Piotra. Pomyślałem też, że dzięki temu Piotr na zawsze zostanie ideałem - wyjaśnił.

16 czerwca 2021 roku pojawi się kolejna odsłona "Magda M. Słoneczna strona". Tym razem jedną z głównych bohaterek jest również Agata Bielecka. - To jest niezwykłe, bo jak się czyta książkę, to nie czytam jej jako Daria, tylko jako Agata. Okładka, którą widzimy na książce jest dowodem tego, jak dużo miłości przyjacielskiej jest między nami – powiedziała Daria Widawska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Aktorzy z serialu "Zakochani po uszy" zostali rodzicami. Nie od razu ogłosili radosną nowinę

Joanna Brodzik wraca do TVN. Pokazała pierwsze zdjęcie z planu nowego serialu

Mimo upływu lat wciąż cieszy się popularnością. Na czym polega fenomen serialu "Przyjaciele"?

Autor: Nastazja Bloch

podziel się:

Pozostałe wiadomości