Jest tatą malucha, ojczymem nastolatka i ojcem dorosłej kobiety. Jak Maciej Stuhr sprawdza się w tych rolach?

Autor:
Berenika
Olesińska
Maciej Stuhr czyli „Tata 3D”
Maciej Stuhr czyli „Tata 3D”Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

"Tata 3D, czyli rodzinny triathlon z przeszkodami" to wydany w formie książki zbiór felietonów Macieja Stuhra publikowanych na przestrzeni 6 lat na łamach magazynu "Zwierciadło". Aktor opowiada w nim o wielu obliczach ojcostwa, które miał okazję doświadczyć na różnych etapach swojego życia. Czy bierze przykład z własnego taty?

Maciej Stuhr jako "Tata 3D"

Bohaterem pierwszej części książki "Tata 3D, czyli rodzinny triathlon z przeszkodami" autorstwa Macieja Stuhra jest syn aktora - Tadeusz. Chłopiec ma teraz 7 lat, ale pojawiał się w felietonach ojca jeszcze przed swoimi narodzinami. Od momentu oczekiwania w łonie matki na przyjście na świat do ukończenia 2. roku życia był adresatem listów taty publikowanych na łamach magazynu "Zwierciadło".

Druga część zbioru zabawnych artykułów Macieja Stuhra została poświęcona pełnej perturbacji relacji aktora z wchodzącą w dorosłość córką Matyldą, natomiast ostatni rozdział książki opowiada o roli ojczyma, którą gwiazdor odgrywa dla swojego nastoletniego pasierba Stanisława.

- Książka poniekąd traktuje o moich dzieciach w różnych odsłonach wiekowych, płciowych i innych konfiguracjach trójwymiarowych. Ale oczywiście opowiadam tam w pewnej mierze o sobie, o swoim światopoglądzie, o tym, co mnie otacza i co tym dzieciom staram się jakoś tłumaczyć, przez co książka jest osobista. Jestem z niej bardzo dumny - bardziej niż z niektórych moich innych przedsięwzięć. Jest książką rozrywkową, trochę do śmiechu, ale myślę, że w największym stopniu o mnie coś mówi - wyjaśnił w Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr.

Międzypokoleniowa więź rodziny Stuhrów

"Chciałbym Cię dzisiaj przeprosić, że tak rzadko rozmawiałem z Tobą jak człowiek z człowiekiem" - brzmi jeden z fragmentów książki "Tata 3D..." skierowany do córki Macieja Stuhra. Choć zacytowany tekst pojawił się na łamach magazynu "Zwierciadło" już kilka lat temu, Matylda do tej pory nie zapoznała się z twórczością ojca. Jak aktor komentuje tę sytuację?

- Jedną z różnic międzypokoleniowych jest to, że moja córka jeszcze nie przeczytała tych felietonów. Podobno jest na dobrej drodze i czekam na ten moment. (...) Czasami trudno mi tego nie komentować, ale mimo wszystko się bardzo staram - wyznał gwiazdor.

W studiu Dzień Dobry TVN Maciej Stuhr wspomniał również o tym, czy wychowując dzieci, wzoruje się na własnym ojcu.

- Wydaje mi się, że każdy z nas, może prawie każdy dostaje od swoich rodziców jakiś pakiet na całe życie i nawet jeżeli chce mu zaprzeczyć, to i tak tamto jest punktem odniesienia. I myślę, że w wielu rzeczach jestem podobny, a w niektórych świadomie chciałem być inny - zaznaczył nasz gość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości