Gwiazdy

Limp Bizkit nie wystąpią na Pol'and'Rock Festival. Lider grupy ma problemy ze zdrowiem

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Fani zespołu Limp Bizkit nie zobaczą swoich idoli na tegorocznej edycji Pol’and’Rock Festival. Muzycy odwołali swoją trasę koncertową po Europie. Lider grupy podał powód tej decyzji.

Limp Bizkit - co to za zespół?

Limp Bizkit jest amerykańskim zespołem, wykonującym muzykę z pogranicza gatunków rapcore i nu metal. Najbardziej komercyjne utwory grupy, to z pewnością m.in. "Rollin’", "Nookie", czy "My Way". Członkowie kapeli to kolejno: Fred Durst (wokal), Sam Rivers (gitara basowa, wokal wspierający), John Otto (perkusja), Wes Borland (gitara, wokal wspierający), DJ Lethal (gramofony, instrumenty klawiszowe).

Muzyka

Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeniDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Grupa jest jest dwukrotnym laureatem nagrody MTV Video Music Award za teledyski do utworów "Rollin’" i "Break Stuff". Limp Bizkit może poszczycić się także American Music Award, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV, nagrodą Kerrang! Hall of Fame oraz wyróżnieniem Echo.

Limp Bizkit nie przyjedzie na Pol'and'Rock Festival

Limp Bizkit po raz pierwszy zawitali do Polski w 2009 roku, występując na koncercie w Szczecinie. Ponownie mieli zjawić się podczas tegorocznej edycji Pol'and'Rock Festival jako jedna z głównych gwiazd wydarzenia i promować najnowszą płytę zatytułowaną "Still Sucks". Niestety, panowie nie zagrają w Polsce.

Jak podają zagraniczne media, zespół zdecydował się odwołać trasę koncertową po Europie. Grupa, jako przyczynę, podała problemy osobiste i zdrowotne Freda Dursta. Wokalista udostępnił w swoich social mediach wideo, w którym potwierdził smutne dla fanów wiadomości.

- W ramach przygotowań do letniej trasy koncertowej 2022 w Wielkiej Brytanii i Europie postanowiłem zrobić kilka testów, aby upewnić się, że jestem w dobrej kondycji fizycznej i że wszystko jest w porządku. Ku mojemu zdziwieniu, mój lekarz wystawił opinię, w której stwierdził, że nie powinienem wyruszać teraz w zagraniczną trasę i muszę poddać się jeszcze kilku badaniom. Była to bardzo nieoczekiwana wiadomość i bardzo mi przykro - nie mogę się doczekać, aby Wam to wynagrodzić, gdy tylko będzie to możliwe - powiedział Fred w opublikowanym wideo.

- Teraz mogę Wam tylko bardzo podziękować za wsparcie. Naprawdę jestem wdzięczny wszystkim, którzy mieli zamiar oderwać się od swojej codzienności i przyjść na występ Limp Bizkit tego lata. Nie mogę się doczekać, aby wrócić do Was tak szybko, jak to będzie możliwe i już staram się znaleźć rozwiązania, jak to zrobić. Mówię to wszystko z żalem, ale naprawdę, życzę Wam jak najlepiej i wierzę, że wszystko będzie dobrze. I jeszcze raz bardzo dziękuję za wasze wsparcie, ponieważ kochamy i cenimy naszą więź z Wami bardziej niż cokolwiek innego na tej planecie. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby was zobaczyć i robić to, co robimy najlepiej - kontynuował.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Theo Wargo/Getty Images

Pozostałe wiadomości