Gwiazdy

Robert Gawliński nagrał utwór z synem. Panowie oswajają "inność", burząc podziały

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski

Robert Gawliński mówi stop podziałom i krytyce ze względu na przekonania, płeć, orientację i religię. Wraz z synem Beniaminem lider zespołu "Wilki" zaprezentował nowy utwór. Artyści apelują w nim o zburzenie barier między ludźmi.

Robert Gawliński - żywa legenda

Robert Gawliński urodził się 31 sierpnia 1963 roku w Warszawie. Wychowywał się na Grochowie, o którym do dziś śpiewa w swoich piosenkach. Pierwsze przejawy talentu prezentował przed najbliższymi już w wieku 3 lat. Jako dziecko brał udział w różnych konkursach muzycznych. Szybko zaczął uczęszczać na prywatne lekcje śpiewu, by szlifować warsztat. Kiedy ukończył 17 lat, zaczął grać w różnych zespołach. Jednym z najbardziej znanych była grupa Madame. W 1985 roku zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie zespołów polskich.

#BezCukru z Oskarem Netkowskim

#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/12

W 1991 roku powstały Wilki, które do dziś zbierają na swoich koncertach rzesze fanów. Od samego początku menedżerką grupy była żona Roberta, Monika. Rok później na świat przyszli synowie wokalisty, Emanuel i Beniamin. 29-letni bliźniacy obecnie również należą do zespołu.

"Podzielony świat" - Robert Gawliński w nagraniu z synem

Grupa "Wilki" wydaje się być wyjątkowo przejęta przemianami politycznymi, które obserwujemy nie tylko w Polsce, a na całym świecie. Swoją piosenką "Podzielony świat" muzycy chcą pokazać, że podziały to domena polityków, a artyści od zawsze tworzą dla wszystkich. 

- To piosenka o tym, że zamiast tworzyć coś razem, być ze sobą bliżej, jesteśmy podzieleni. Piętnujemy inność. Oceniamy po wyglądzie. Powinniśmy zobaczyć drugiego człowieka przez pryzmat tego jaki jest, a nie, co posiada. Zasiąść wspólnie do stołu i zacząć rozmawiać. Wystarczy dać sobie i innym trochę wolności i może być pięknie – tak o utworze opowiada Beniamin Gawliński

Wilki - kiedy nowa płyta?

Fani Wilków mogą wyczekiwać już nowego krążka. Zgodnie z zapowiedziami singiel jest zwiastunem nowego jubileuszowego album zespołu "Wszyscy marzą o miłości", którego premiera jest przewidziana na jesień 2022 r.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Pozostałe wiadomości