Kwiat Jabłoni o nowym albumie: "Zależało nam, by opakowanie nie było kolejnym śmieciem, który się nigdy nie rozłoży"

Kwiat Jabłoni wraca z drugą płytą
Kwiat Jabłoni, czyli rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie dali się poznać szerszej publiczności za sprawą utworu "Dziś późno pójdę spać". Teraz powrócili z nowym albumem "Mogło być nic". Część dochodu ze sprzedaży przekażą na stowarzyszenie pomagające zwierzętom hodowlanym. Zapytaliśmy ich zatem o ekologiczne przesłanie płyty oraz skąd wzięła się ich miłość do zwierząt. I na tym nie koniec... bo specjalnie dla naszych widzów wykonali utwór "Buka".

Kasia i Jacek to muzyczne rodzeństwo tworzące zespół Kwiat Jabłoni. Zadebiutowali dwa lata temu i od razu stali się muzycznym fenomenem. Do tej pory zagrali blisko 150 koncertów, między innymi na: Open'er Festival, Spring Break Festival czy Pol'and'rock Festival. Ich teledyski wyświetlają miliony internautów. Teraz powracają z drugim albumem, którego część dochodu ze sprzedaży przekażą na stowarzyszenie, które pomaga zwierzętom hodowlanym .

- Ogrom zwierząt, co roku zabijany jest na futra, które w obecnych czasach są nam zupełnie do niczego niepotrzebne - zadeklarowała Kasia Sienkiewicz.

Kwiat Jabłoni i ich miłość do zwierząt

Przy okazji wydania płyty, wraz z kamerami towarzyszyliśmy rodzeństwu podczas wizyty w poznańskim Starym Zoo. Dlaczego? Bo Kasia i Jacek chcieli zobaczyć efekty pracy stowarzyszenia. Na miejscu spotkali się bowiem z Łukaszem Fliegerem, działaczem "Otwartych Klatek", który zaprowadził ich do azylu dla uratowanych w 2016 roku lisów z hodowli zwierząt futerkowych.

- Zostały one uratowane z różnych hodowli. Ferdynand był w fatalnym stanie. Miał uszkodzoną łapę. Niestety, ale w procesie leczenia trzeba było mu ją amputować – wyjawił.

Kwiat Jabłoni zadał szereg pytań działaczowi. Kasia i Jacek chcieli dowiedzieć się więcej o fermach i akcjach ratunkowych. Od dziecka przejmują się bowiem losem zwierzaków. Miłością do nich zaraziła ich mama, która także zajmuje się ratowaniem zwierząt, które przebywają w ciężkich warunkach. W rodzinnym domu Kasi i Jacka zawsze było dużo pupili. Każde z rodzeństwa miało własnego psa, a z czasem zaczęło się ich pojawiać coraz więcej. Zaczęli przygarniać również starsze psiaki ze schroniska.

Kasia i Jacek odkryli, że muzykę mogą także potraktować jako narzędzie, by mówić o rzeczach, które są dla nich ważne . Dlatego w grudniu 2019 roku podczas trasy koncertowej towarzyszyło im stowarzyszenie "Otwarte Klatki". Słuchacze mogli po koncercie dowiedzieć się, czym dokładnie zajmuje się organizacja i wpłacić datki.

Kwiat Jabłoni wraca z drugą płytą

Teraz rodzeństwo po raz kolejny udowodniło, że ich twórczość niesie za sobą przesłanie. Dowodem na to jest najnowsza płyta "Mogło być nic" , o której opowiedzieli w naszym studiu. Album trafił do sprzedaży 5 lutego. Co istotne już sama okłada, budzi ciekawość. Widzimy na niej artystów w otoczeniu przedmiotów zarówno nowoczesnych, jak i starych.

- To nasze nawiązanie do tego, że cały świat jest potwornie przez człowieka zaśmiecony przedmiotami jednorazowego użytku. Chcieliśmy pokazać, że jesteśmy zaspawani przez ogrom rzeczy, które wychodzą z mody i nigdy się nie rozkładają, m.in. takie jak butelki, w których toną nasze nogi na okładce. Te rzeczy nie znikają długo nawet po naszej śmierci - oświadczyła Kasia.

Dodatkowo rodzeństwo zdecydowało się zastosować ekologiczne opakowania.

- Zależało nam na tym, by nie było kolejnym śmieciem, który się nigdy nie rozłoży . W trakcie produkcji dowiedzieliśmy się, że matowe opakowania są powleczone drobną warstwą plastiku. Zrezygnowaliśmy z niego. Oprócz tego folijki sklepowe zastąpiliśmy papierową obwolutą - wyjawił Jacek.

Dlaczego rodzeństwo na bis wybiera cover? Czy tęsknią za bardziej rockowym brzmieniem? Czy ich kolejna płyta będzie o miłości? Posłuchaj całej rozmowy w naszym materiale wideo:

Kwiat Jabłoni – "Buka"

Na koniec na naszej scenie Kasia i Jacek Sienkiewiczowie zaprezentowali utwór "Buka", który pochodzi z ich najnowszej płyty. W premierowej kompozycji konfrontują się z własnymi lękami. "Buka" to emocjonalna historia opowiedziana za pomocą dwóch głosów i dwóch instrumentów. Co ciekawe do singla powstał teledysk według scenariusza i w reżyserii Kasi Sienkiewicz.

Kwiat Jabłoni - ''Buka''

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Mateusz Jarosławski

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla
Materiał promocyjny

Przepisy na aromatyczne marynaty do dań z grilla