Gwiazdy

Nowe informacje w sprawie księcia Andrzeja. Opublikowano jego zdjęcie z Ghislaine Maxwell

Gwiazdy

Autor:
Oskar
Netkowski
Książe Andrzej

Książę Andrzej i Ghislaine Maxwell są na językach całego świata. Dlaczego? Brytyjskie media doniosły, że skazana m.in. za molestowanie seksualne nieletnich i handel ludźmi kobieta, była bliską przyjaciółką księcia. Monarcha konsekwentnie odpiera te zarzuty.

Książę Andrzej i afera pedofilska

Największym skandalistą w rodzinie królewskiej jest bez wątpienia młodszy syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej. Kilka lat temu małżonek Sarah Ferguson został oskarżony o kontakty seksualne z nastolatkami. Nie bez znaczenia jest też jego bliska i zażyła znajomość z Jeffrey'em Eppsteinem, który wielokrotnie oskarżany był o pedofilię. 

9 sierpnia 38-letnia Virginia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi, twierdząc, że gdy miała 17 lat była przez niego napastowana seksualnie. Giuffre – wówczas nosząca nazwisko Roberts – była jedną z licznej grupy dziewcząt, które zostały zwabione przez nieżyjącego już amerykańskiego miliardera i finansistę Jeffreya Epsteina obietnicami pracy, a następnie były oferowane jego wpływowym przyjaciołom. Jednym z nich miał być książę Andrzej.

Brytyjska rodzina królewska

Świat żegna Królową Elżbietę II
Świat żegna Królową Elżbietę IIDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Okazało się, że Virginia Giuffre, miała zawrzeć ugodę z zamieszanym w sprawę Jeffreyem Epsteinem. Dzień przed rozprawą sądową opublikowano dokumenty, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla sprawy syna brytyjskiej królowej. Przypomnijmy, że syn królowej Elzbiety II od początku kategorycznie zaprzecza, by kiedykolwiek utrzymywał kontakty seksualne z Giuffre, a nawet mówi, że nie przypomina sobie, aby ją w ogóle poznał osobiście. Pod koniec 2019 roku zrezygnował z pełnienia obowiązków członka rodziny królewskiej i rzadko pojawia się publicznie.

Książę Andrzej i Ghislaine Maxwell

Ghislaine Maxwell to kolejna osoba w aferze pedofilskiej, w którą zamieszany jest książę Andrzej. Skazana m.in. za molestowanie seksualne nieletnich i handel ludźmi kobieta miała być bliską przyjaciółką syna królowej Elżbiety.

Była ona partnerką i przyjaciółką Jeffreya Epsteina. W lipcu 2020 r. została aresztowana w posiadłości w New Hampshire, gdzie ukrywała się przez wiele miesięcy. Została oskarżona o pomoc w wykorzystywaniu seksualnym nieletnich. Miała pomagać Epsteinowi w poszukiwaniu młodych dziewczyn. Do zarzutów doszły m.in. te o handel ludźmi. W grudniu Maxwell została uznana winną 5 z 6 zarzucanych jej czynów.

Książę Andrzej konsekwentnie zaprzeczał, że był blisko związany z Ghislaine Maxwell. "The Telegraph" opublikowało jednak zdjęcie, które mówi co innego. Widać na nim księcia oraz Maxwell w pałacu Buckingham.

Fotografia pochodzi z 2002 r. Osoby obecne wówczas w pałacu powiedziały, że Maxwell została przedstawiona jako "była dziewczyna" księcia Andrzeja.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: AFP

Pozostałe wiadomości