Gwiazdy

Menadżer Krzysztofa Krawczyka wydał oświadczenie ws. stanu zdrowia muzyka. Jak czuje się artysta?

Gwiazdy

Krzysztof Krawczyk
Kamil Piklikiewicz/East News

Andrzej Kosmala w mocnym wpisie wypowiedział się na temat stanu zdrowia Krzysztofa Krawczyka. Agent muzyka odniósł się także do osób, które za zawiścią i brakiem empatii podchodzą do przekazywanych przez niego informacji. - Polska zawiść! - czytamy.

Krzysztof Krawczyk ma koronawirusa

We wtorek 23 marca manager Krzysztofa Krawczyka poinformował, że artysta zachorował na koronawirusa. Jego stan był na tyle poważny, że musiał trafić do szpitala. Wokalista zakaził się mimo tego, że jakiś czas temu zaczepił się przeciwko COVID-19.

Wśród zatroskanych fanów znaleźli się także tacy, którzy bulwersują się na przekazywane do mediów wiadomości, o aktualnym stanie zdrowia muzyka. Andrzej Kosmala nie ma zamiaru przymykać oka na tego typu incydenty.

- Kochani, nie jest źle z Krzysztofem . Choć złośliwcy, kiedy podaję takie wiadomości, uważają, że to PR. Jeden zapytał, dlaczego podajemy takie wiadomości o Krzysztofie Krawczyku, a nie o Janie Kowalskim? Choćby dlatego, że Jan Kowalski nie nagrał przebojów "Rysunek na szkle", "Parostatek", "Jak minął dzień", czy "Byle było tak". Kiedy wreszcie w tym kraju zginie zawiść? Kiedy czytam te krytyczne uwagi, to sprawdzam, skąd pochodzą i są to jednorazowo założone konta, żeby przyłożyć znanemu człowiekowi. Polska zawiść!

W komentarzach pod wpisem wierni fani życzyli Krzysztofowi Krawczykowi rychłego powrotu do zdrowia.

- Krzysztof Krawczyk to dla mnie legenda od czasów Trubadurów. Znakomity piosenkarz. Miałem okazję być na pięknym koncercie w Ustroniu Morskim. Serdeczne życzenia zdrowia dla Pana Krzysztofa - napisał jeden z internautów.

- Andrzeju, przekaż, proszę, nasze życzenia Krzysiowi. Krzysztof zdrowo do przodu żyj i kolorowo - dodała fanka muzyka.

Krzysztof Krawczyk nie będzie dawał koncertów

Krzysztof Krawczyk skończył niedawno 74 lata. Artysta rok temu, po 55 latach na scenie, postanowił ogłosić, że ze względu na swój stan zdrowia nie będzie już dawał koncertów. Podsumowaniem jego pracy artystycznej jest płyta "Horyzont", która ukazała się kilka miesięcy temu.

- Nie będzie dawał koncertów. Za bardzo boimy się koronawirusa. Na szczęście żyliśmy skromnie i mamy oszczędności. Muzycy znaleźli inną pracę, chórek i kierowcy też, a manager Krzysztofa, Andrzej Kosmala przygotował wydanie płyty "Horyzont" - mówiła niedawno w rozmowie z "Super Expressem" żona Krzysztofa Krawczyka, Ewa Krawczyk.

Krzysztof Krawczyk - kariera

Krzysztof Krawczyk to jeden z najsłynniejszych barytonów w Polsce. Od 1963 roku do 1973 i w 1976 roku był wokalistą zespołu "Trubadurzy". Karierę solową rozpoczął w 1973. Koncertował w całej Europie, ale i na świecie.

To artysta niezwykle wszechstronny - inspirował się popem, bluesem, soulem, jazzem, rock and rollem, ale i country czy tango. Nie stronił również od kolęd i pieśni religijnych. Krawczyk ma na swoim koncie ponad 40 albumów, tysiące fanów i setki (jak nie tysiące) zagranych koncertów.

Dziś Krzysztof Krawczyk stanowi inspirację dla innych - covery jego utworów wykonywali: T.Love, Aleksandra Szwed, Roberta Jankowski, Maciej Maleńczuk, Janusz Józefowicz, Michał Milowicz czy Piotr Cugowski.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Krzysztofa Krawczyka "Życie jak wino"

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości