Gwiazdy

Katarzyna Kolenda-Zaleska poruszona ofiarnością Polaków. "Jesteśmy gotowi do spontanicznej pomocy"

Gwiazdy

Reporter:
Oskar Netkowski
Katarzyna Kolenda-Zaleska o akcji "Podaruj Misia"
Katarzyna Kolenda-Zaleska o akcji "Podaruj Misia"Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/11

Katarzyna Kolenda-Zaleska z dumą zaprezentowała najnowsze misie Fundacji TVN. Uwielbiana przez Polaków akcja startuje już 17. raz. To kolejna szansa, by pomóc najmłodszym i sprawić radość tym, których kochamy.

"Podaruj Misia". Katarzyna Kolenda-Zaleska dumna z akcji

Rusza uwielbiana przez małych i dużych akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia". Pieniądze zebrane podczas zbiórki zostaną po raz siedemnasty przekazane potrzebującym dzieciom. Prezes fundacji Katarzyna Kolenda-Zaleska nie kryje, że liczy na dużą sprzedaż maskotek. Wszystko po to, by pomóc tym, którzy nie zawsze sami są w stanie poprosić o wsparcie. - Te misie są dla dzieci, ale dorośli też je lubią! Podaruję córce pluszaka, choć jest dorosła, co roku o nie pyta. Środki ze sprzedaży zostaną przekazane na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży. To nasza najważniejsza inwestycja i projekt. Wiemy, co się dzieje. Dzieci są pełne lęku. Mamy dane i statystyki, ruszyliśmy z budową już wcześniej, a w przyszłym roku mamy nadzieję przyjąć pierwszych pacjentów. Ale to zależy od tego, jak te misie będą popularne - tłumaczyła prezes Fundacji TVN, Katarzyna Kolenda Zaleska.

- Taki miś fundacyjny to nie tylko wsparcie szczytnego celu, ale w te zimne wieczory, nie wiadomo co będzie z gazem i prądem, może osłodzić życie - dodała.

Polacy kochają pomagać

Misie Fundacji TVN od kilkunastu lat pomagają, budząc uśmiech i radość u swoich nowych właścicieli. Katarzyna Kolenda-Zaleska jest dumna ze swoich rodaków. Nie każdy naród, jak Polacy, potrafi zmobilizować się w potrzebie i ruszyć na pomoc.

- Z tego co widzieliśmy na początku wojny, Polacy są gotowi do spontanicznej pomocy. Obserwujemy to zresztą od 17 lat. Polacy potrafią się zaangażować, żeby pomagać. Mamy to w genach - mówiła prezes Fundacji TVN.

Fundacja TVN - jak wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży?

Misie Fundacji TVN co roku cieszą się ogromną popularnością, jako prezenty mikołajkowe lub bożonarodzeniowe. Pluszaki trafią na sklepowe półki sieci Rossmann już 1 grudnia. Pamiętajmy, że kupując pluszaka, wspieramy budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży.

Każdy może pomóc. Wystarczy wysłać SMS POMAGAM na 7356 (koszt 3,69 z VAT), BLiK numer 509 559 966, skorzystać z PayU, PayPro (przelewy24) lub płatności online na stronie fundacja.tvn.pl/wplac-online.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Pozostałe wiadomości