Gwiazdy

Karolina Gorczyca skoczyła ze spadochronem w słusznej sprawie. "Dałam się wypchnąć z samolotu"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Tomasz Urbanek/East News

Karolina Gorczyca pochwaliła się w mediach społecznościowych nie lada wydarzeniem. Aktorka skoczyła z samolotu z wysokości 4000 metrów. Wszystko po to, by wesprzeć ogólnopolską akcję JUMP FOR THE PLANET, która ma na celu zebranie pieniędzy na domy dla uchodźców klimatycznych.

Karolina Gorczyca skoczyła ze spadochronem

Dokładnie 26 września Karolina Gorczyca skoczyła ze spadochronem z wysokości 4000 metrów. W sieci aktorka pochwaliła się przedsięwzięciem, a także opisała, jakie emocje towarzyszyły jej w tamtym momencie. Jak przyznała, czasami dobrze jest oddać komuś kontrolę i choć na chwilę się uwolnić. Gwiazda zaufała więc doświadczonemu Tomkowi Kozłowskiemu, skoczkowi spadochronowemu i psychologowi.

Dziś dałam się wypchnąć z samolotu z wysokości 4000 m. Czasami dobrze oddać kontrolę w ręce innej osoby, to naprawdę uwalniające. Nikomu innemu tylko samemu Tomkowi Kozłowskiemu. Tomek z Tobą oderwałam się od Ziemi. Mój pierwszy raz w chmurach nie będzie ostatnim. Tymczasem trzymam kciuki za Twój skok z kosmosu! I trzymam kciuki za kolegów: Magdę Turczeniewicz i Jarka Boberka.

Skok był nie tylko świetną przygodą dostarczającą adrenaliny, ale także miał na celu wsparcie akcji JUMP FOR THE PLANET. Jej celem jest bowiem zebranie funduszy na domy modułowe dla uchodźców, którzy stracili schronienie w wyniku klęsk żywiołowych. Skąd wziął się pomysł? Inspiracją do stworzenia projektu był słynny skok Feliksa Baumgartnera z wysokości 39 kilometrów w 2012 roku. Inicjatorem przedsięwzięcia został Tomasz Kozłowski. W akcji, oprócz Karoliny Gorczycy, udział biorą także: Maciej Stuhr, Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Rafał Cieszyński, Magda Turczeniewicz, i Alżbeta Lenska.

Fani zachwyceni pomysłem

Pod postem Karoliny natychmiast pojawiło się wiele komentarzy. Fani gratulowali aktorce odwagi i przyznali, że sami chcieliby kiedyś spróbować swoich sił w sportach powietrznych. Głos zabrała także Anita Sokołowska, która zdradziła, że za tydzień również będzie skakać ze spadochronem.

"Gratulacje! Ależ odwaga", "Podziwiam Panią za odwagę!", "Brawo dla mnie bariera nie do pokonania", To uczucie jest genialne. Trzeba uważać, bo to uzależnia" - pisali fani. 

Zobacz wideo:

Czego nie wiesz o lataniu?
Czego nie wiesz o lataniu?
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości