Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak chce leczyć syna w USA. "Na medycynie się nie znam. Magda również"

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Źródło:
Party
Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień

Jakub Rzeźniczak postanowił zabrać głos w sprawie choroby i leczenia swojego syna Oliwiera, u którego zdiagnozowano rzadki nowotwór wątroby. W najnowszym wywiadzie wyznał także, jakie ma kontakty z byłą partnerką, Magdaleną Stępień. Czego się obawia w związku z podróżą do Izraela?

Jakub Rzeźniczak i Magdalena Stępień o chorobie Oliwiera

Na początku tego roku Magdalena Stępień poinformowała, że u jej półrocznego wówczas syna zdiagnozowano bardzo rzadki nowotwór wątroby. Najpierw Oliwier był badany i leczony w Polsce, jednak lekarze dawali mu jedynie 2 proc. szans na przeżycie. Stępień postanowiła poszukać ratunku za granicą. Specjaliści z kliniki w Tel Awiwie zdecydowali się na specjalistyczną terapię oraz operację usunięcia guza. Magda założyła zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego dziecka. Szybko udało się jej pozyskać potrzebne fundusze. Od kilku tygodni modelka i jej syn przebywają w Izraelu, gdzie czekają na zabieg i dalsze leczenie.

Chore dzieci

Operacja serca w łonie matki
Operacja serca w łonie matkiDzień Dobry TVN
wideo 2/8

Jakub Rzeźniczak po zakończonym sezonie piłkarskim ogłosił w wywiadzie dla tygodnika "Party", że zamierza dołączyć do syna i byłej partnerki w Izraelu. Nie jest tajemnicą, że byli partnerzy od wielu miesięcy mają nienajlepszy kontakt. Para rozstała się tuż przed narodzinami ich dziecka.

- Komunikacja między mną a Magdą jest na słabym poziomie. Dlatego wszystkie fakty medyczne poznaję dzięki rozmowom z kompetentnymi osobami, bo na medycynie się nie znam. Magda również. Polegam na ludziach, którzy mają wielkie doświadczenie. U nich szukam pomocy, z nimi się konsultuję - wyznał Rzeźniczak w rozmowie z "Party".

Rzeźniczak walczy o życie syna

Ojciec Oliwiera podkreślił w wywiadzie, że chce zapewnić maluchowi jak najlepszą opiekę medyczną. - Nie poddaję się w walce o syna i teraz staram się o możliwość leczenia Oliwiera w najlepszym szpitalu onkologicznym dla dzieci - amerykańskim St. Jude's Children's Research Hospital w Memphis. Niestety o izraelskiej klinice, w której teraz leczony jest Oliwier, żaden z polskich specjalistów nie miał większej wiedzy - wyznał piłkarz.

Rzeźniczak dodał, że ma pewne obawy w związku z wylotem do Izraela. - Nie wiem tylko, jak będzie ta wizyta wyglądała, bo Oliwier nie przebywa w szpitalu na stałe. Jeździ tam z mamą tylko na badania i podawanie leków - takie sesje lecznicze trwają do pięciu dni - a poza szpitalem jest z Magdą w hotelu - powiedział w "Party".

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło: Party

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości