Krzysztof Kowalewski zmarł 2 lata temu. Jakie relacje miał z dziećmi? "Zawsze kończył rozmowę żartem"

Autor:
Justyna
Piąsta
Krzysztof Kowalewski

Krzysztof Kowalewski odszedł 6 lutego 2021 roku. Był wieloletnim partnerem znanej aktorki Agnieszki Suchory. Po raz pierwszy został ojcem, kiedy miał 30 lat. Drugiego dziecka doczekał się trzy dekady później. Jaka łączyła go więź z Victorem i Gabrielą?

Krzysztof Kowalewski - rodzina i dzieci

Krzysztof Kowalewski był znanym i cenionym aktorem, który słynął przede wszystkim z ról komediowych. Zagrał w ponad 100 produkcjach filmowych oraz telewizyjnych, występował też na deskach teatrów i spełniał się w dubbingu.

Polscy aktorzy i aktorki

Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku”
Piotr Adamczyk serwuje „Miłość po angielsku” Dzień Dobry TVN
wideo 2/17

W latach 60. Kowalewski ożenił się po raz pierwszy z kubańską tancerką Vivian Rodriguez. Kiedy miał 30 lat, przyszedł na świat jego syn Victor. Krzysztof rozwiódł się z żoną po 3 latach małżeństwa i na długi czas stracił kontakt z dzieckiem. Aktor w swojej biografii, która ukazała się w 2012 roku, wyznał: "Nie byłem gotowy na bycie ojcem. Tym bardziej że właśnie zaczynało mi się powoli układać w zawodzie. Odnosiłem pierwsze sukcesy. Dziecko się jakoś w tym wszystkim nie mieściło".

Po latach Kowalewskiemu udało się odbudować relację z Victorem. Odwiedzał swojego syna w Stanach Zjednoczonych.

- Spędzamy razem wakacje. Poleciałem do Los Angeles na jego ślub. Wiktor ma wiele rozmaitych profesji. Jest trenerem piłkarskiej drużyny żeńskiej. Pracuje również w branży komputerowej. Źle mu się nie powodzi - mówił dawniej Krzysztof Kowalewski w "Rewii".

Gdy Victor dowiedział się o śmierci taty, napisał poruszający post na Facebooku. Za zawsze zapamięta jego poczucie humoru.

- W południe czasu warszawskiego odszedł we śnie mój tata Krzysztof Kowalewski. Kocham go i wiem, że on kochał mnie. Życie nie przygotowało go do wskoczenia w rolę ojca, ale z czasem wczuł się w tę rolę i całkiem nieźle ją zagrał. Rozmowę telefoniczną zawsze kończył żartem, zaraz po tym, jak powiedziałem: "Ok, zadzwonię za kilka dni", mogłem liczyć na słowa: "Hej, słyszałeś to". Tak kończył każdą rozmowę, opowiadając mi dowcip. A ci, którzy go znają, wiedzą, że całkiem nieźle to robił. Będę za nim bardzo tęsknić - przyznał Wiktor Kowalewski.

Krzysztof Kowalewski - jakim był ojcem?

Krzysztof Kowalewski przez ponad 20 lat, aż do śmierci, był w związku z aktorką Agnieszką Suchorą. Pobrali się w 2002 roku, a 2 lata wcześniej przyszła na świat ich córka Gabriela. Gdy się urodziła, artysta miał 63 lata. Pociecha była jego oczkiem w głowie. Od początku angażował się w jej wychowanie, spędzali razem wspólne chwile. Kowalewski miał wiele planów na przyszłość, marzył, by zobaczyć Gabrysię w sukni ślubnej. Niestety, nie udało mu się doczekać tej chwili.

- Chciałbym jak najdłużej pobyć tutaj, na ziemi, pozostając w dobrej formie psychicznej i fizycznej, ponieważ mam dla kogo żyć. Nie zamierzam umierać, dopóki nie zatańczę na weselu swojej córki - wyznał przed laty w jednym z wywiadów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Kamil Piklikiewicz/East News

Pozostałe wiadomości