Krzysztof Kowalewski

  Krzysztof Kowalewski

  Wspominając, kto zmarł w 2021 roku w Polsce, napotykamy na wiele wybitnych nazwisk. Choć nie ma już z nami m.in. Krzysztofa Krawczyka, Tomasza Knapika czy Aleksandra Doby, pamięć o nich i ich dokonaniach będzie trwać jeszcze wiele lat.

  Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Kowalewskiego odbyły się w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych. Aktora pożegnała rodzina, przyjaciele i fani. Po mszy św. nastąpiło odprowadzenie urny do grobu rodzinnego. Zmarły 6 lutego artysta spoczął na Starych Powązkach.

  Sacha Kowalewski pożegnała swojego dziadka, Krzysztofa Kowalewskiego. Wybitny polski aktor zmarł 6 lutego. Informację o jego śmierci potwierdziła jego żona, Agnieszka Suchora. O artyście pisali w sieci już jego przyjaciele, znajomi, koledzy z pracy. Nie brakowało wzruszających wspomnień i słów uznania. Teraz do tego grona dołączyła też wnuczka aktora. Co napisała?

  Był nie tylko wspaniałym aktorem, ale także niezwykłym człowiekiem. Krzysztof Kowalewski odszedł zostawiając ogromną pustkę. Jednak wciąż będzie żył w pamięci osób, które z nim pracowały, przyjaźniły się i występowały. - Krzyśka wszyscy kochali - powiedziała Hanna Śleszyńska w Dzień Dobry TVN, - Ubyło brata - dodał Emilian Kamiński.

  Nie żyje Krzysztof Kowalewski. Jeden z najwybitniejszych polskich aktorów odszedł w wieku 83 lat, a artystyczny świat pogrążył się w żałobie. Przyjaciele wspominają aktora. Jaki był prywatnie?

  Krzysztof Kowalewski nie żyje. O śmierci jednego z najwybitniejszych polskich aktorów znanego choćby z "Misia" czy "Nic śmiesznego" poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Jan Hartman. Artysta odszedł w wieku 83 lat.

  Najnowsze zdjęcie Krzysztofa Kowalewskiego sprawiło, że internet zawrzał. 83-letni aktor, który przez wiele lat walczył z nadwagą, przeszedł ogromną metamorfozę. Czy jest ona spowodowana problemami ze zdrowiem?

  W marcu Krzysztof Kowalewski skończył 80 lat. Wybraliśmy się do niego z kamerą Dzień Dobry TVN, by dowiedzieć się dlaczego postanowił zostać aktorem, jak trafił na plan filmowy Stanisława Barei i czy mógłby pracować w innym zawodzie. W studiu, z naszymi gośćmi: Janem Bareją - synem Stanisława Barei, Agnieszką Kaczor - córką Kazimierza Kaczora i Laurą Łącz - córką Mariana Łącza rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało dorastanie w czasach znanych z kultowych filmów, u boku rodziców, którzy w nich występowali.

  Jest doskonale znany polskiej publiczności teatralnej, telewizyjnej i radiowej. Zagrał w większości kultowych polskich filmów, od ponad 30 lat związany jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Z Krzysztofem Kowalewskim i Borysem Szycem, któremu pan Krzysztof "zagradzał drogę", rozmawialiśmy o tym, co to znaczy "zmałpieć", dlaczego polscy aktorzy nie powinni jeździć do Mongolii oraz czego można się dowiedzieć z książki „Taka zabawna historia”, w której Krzysztof Kowalewski odpowiada na pytania Juliusza Ćwielucha.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Michała Żebrowskiego, Małgorzatę Sochę, Piotra Fronczewskiego, Piotra Gąsowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, o to, czy mężczyźni się z sobą dogadują? Co ich dzieli, a co łączy?

  Co łączy prywatnie aktorów? Jak krzyżowały się ich ścieżki zawodowe? Czy pamiętają swoje pierwsze spotkanie? Co mają wspólnego z szermierką oraz jakim studentem był Piotr Fronczewski? Z wybitnymi aktorami, którzy stworzyli niezapomniane kreacje filmowe, rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska była na planie jednego z ulubionych seriali Polaków. Spotkała tam Agnieszkę Dygant i Krzysztofa Kowalewskiego oraz Leszka Lichotę. Co wydarzy się w trzeciej serii?