Krzysztof Kowalewski

  Krzysztof Kowalewski

  Sacha Kowalewski pożegnała swojego dziadka, Krzysztofa Kowalewskiego. Wybitny polski aktor zmarł 6 lutego. Informację o jego śmierci potwierdziła jego żona, Agnieszka Suchora. O artyście pisali w sieci już jego przyjaciele, znajomi, koledzy z pracy. Nie brakowało wzruszających wspomnień i słów uznania. Teraz do tego grona dołączyła też wnuczka aktora. Co napisała?

  W marcu Krzysztof Kowalewski skończył 80 lat. Wybraliśmy się do niego z kamerą Dzień Dobry TVN, by dowiedzieć się dlaczego postanowił zostać aktorem, jak trafił na plan filmowy Stanisława Barei i czy mógłby pracować w innym zawodzie. W studiu, z naszymi gośćmi: Janem Bareją - synem Stanisława Barei, Agnieszką Kaczor - córką Kazimierza Kaczora i Laurą Łącz - córką Mariana Łącza rozmawialiśmy o tym, jak wyglądało dorastanie w czasach znanych z kultowych filmów, u boku rodziców, którzy w nich występowali.

  Jest doskonale znany polskiej publiczności teatralnej, telewizyjnej i radiowej. Zagrał w większości kultowych polskich filmów, od ponad 30 lat związany jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Z Krzysztofem Kowalewskim i Borysem Szycem, któremu pan Krzysztof "zagradzał drogę", rozmawialiśmy o tym, co to znaczy "zmałpieć", dlaczego polscy aktorzy nie powinni jeździć do Mongolii oraz czego można się dowiedzieć z książki „Taka zabawna historia”, w której Krzysztof Kowalewski odpowiada na pytania Juliusza Ćwielucha.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska zapytała Michała Żebrowskiego, Małgorzatę Sochę, Piotra Fronczewskiego, Piotra Gąsowskiego, Krzysztofa Kowalewskiego, o to, czy mężczyźni się z sobą dogadują? Co ich dzieli, a co łączy?

  Co łączy prywatnie aktorów? Jak krzyżowały się ich ścieżki zawodowe? Czy pamiętają swoje pierwsze spotkanie? Co mają wspólnego z szermierką oraz jakim studentem był Piotr Fronczewski? Z wybitnymi aktorami, którzy stworzyli niezapomniane kreacje filmowe, rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska była na planie jednego z ulubionych seriali Polaków. Spotkała tam Agnieszkę Dygant i Krzysztofa Kowalewskiego oraz Leszka Lichotę. Co wydarzy się w trzeciej serii?