Gwiazdy

Jaki gatunek drzewka świątecznego wybrać? "Ta choinka ładnie pachnie, ale sypie się w formie ciętej"

Gwiazdy

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Jodła, świerk, sosna – jaka choinka do domu?
Jodła, świerk, sosna – jaka choinka do domu?Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Robert Stockinger wraz z Mieczysławem Hryniewiczem zabrali się za wybieranie idealnej świątecznej choinki. Panowie spotkali się w Józefosławiu, by zastanowić się jakiego rodzaju drzewko najlepiej sprawdzi się w domowych warunkach. Jaką choinkę wybrać, żeby później przenieść ją do ogródka?

Wybór choinki. Jodła, świerk czy sosna?

Już na początku grudnia wiele osób zaczyna przygotowywać się do świąt. Robert Stockinger i Mieczysław Hryniewicz spotkali się w Józefosławiu, by poszukać choinki na tegoroczne Boże Narodzenie. W wyborze idealnego drzewka pomagała im ekspertka Elżbieta Szczepaniak.

- Drzewka dzielimy na cięte i w donicach. Są klienci, którzy później wysadzają te choinki do ogrodów. Choinkę w donicy można trzymać w domu od 7 do 10 dni z dala od źródła ciepła – rozpoczęła Elżbieta Szczepaniak.

Jaką wybrać choinkę na święta 2022?

Jak przyznała ekspertka, świerk - choć wytrzymały i nadający się do pomieszczeń - jest najbardziej kłujący. Ten w odmianie serbskiej z kolei jest węższy, nieco mniej efektowny, ale ma miękkie i jaśniejsze igły.

- Jeśli chodzi o jodłę, to w donicy najczęściej sprzedawana jest z okrojonym korzeniem. Takiej nie wysadzimy do ogrodu. Ważne, żeby kupować w sprawdzonych miejscach choinki. […] Najbardziej pachnie z kolei świerk. Świerk pospolity - ma króciutką igłę, jedyny minus - sypie się w formie ciętej – tłumaczyła Elżbieta Szczepaniak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło zdjęcia głównego: DDTVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości