Jak Dawid Andres trafił do telewizji? "Biegaliśmy, płakaliśmy, krzyczeliśmy"

"Ciężarówką przez...". Dawid Andres o początkach swej przygody z mediami
Przygoda Dawida Andresa z mediami - jak się rozpoczęła?
Przygoda Dawida Andresa z mediami - jak się rozpoczęła?
Czy Dawid Andres korzysta ze scenariusza w "Ciężarówką przez..."? Co go zaskoczyło w Australii?
Czy Dawid Andres korzysta ze scenariusza w "Ciężarówką przez..."? Co go zaskoczyło w Australii?
Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Rodzinne podróże po Skandynawii
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Robert Szulc zakończył podróż dookoła świata
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Gdzie, jak i czym podróżować w 2022 roku?
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Łukasz i jego podróż przez Bajkał
Dawid Andres jest jedną z ulubionych osobowości medialnych działających w obrębie tematów podróżniczo-motoryzacyjnych. To gospodarz, pomysłodawca i współtwórca cieszącego się niesłabnącą popularnością programu "Ciężarówką przez...". Czy najsłynniejszy w Polsce trucker jeszcze kilka lat temu spodziewał się, że będzie pracował przed kamerami? O początkach przygody z telewizyjnymi produkcjami opowiedział w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl Bereniką Olesińską.

Od festiwalu do telewizji - medialna droga Dawida Andresa

Pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego Dawid Andres mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracuje jako kierowca ciężarówki. Obowiązki zawodowe sprawnie łączy z podróżowaniem i zwiedzaniem ciekawych miejsc, a od kilku lat pokazuje związane z tym przygody w emitowanym na TVN Turbo programie "Ciężarówką przez...".

Początki romansu Dawida z mediami nie były oczywiste. Trucker nie przypuszczał, że ktokolwiek dostrzeże w nim telewizyjny potencjał. Życie podróżnika, który wraz z bratem przepłynął na rowerach Amazonkę [szczegółową historię o tej wyprawie będzie można usłyszeć w kolejnej odsłonie wywiadu, która niebawem zostanie opublikowana na dziendobry.tvn.pl - przyp. red.] zmieniło się o 180 stopni dopiero w 2017 roku. To właśnie wtedy, po otrzymaniu wyróżnienia na pierwszym w Polsce i największym w Europie festiwalu podróżniczo-eksploracyjnym, Andres dostał propozycję prowadzenia programu przed kamerą.

- Pamiętam, że do mnie zadzwonił Janusz Janowski, założyciel Kolosów i powiedział, że jakaś stacja telewizyjna chce ze mną coś zrobić, że mnie zauważyli na Kolosach, bo my tam z bracholem, jak dostaliśmy nagrodę, biegaliśmy, płakaliśmy, krzyczeliśmy - opowiada gwiazdor TVN Turbo w rozmowie z redaktorką Bereniką Olesińską.

Dawid Andres zgodził się na współpracę, jednak dość sceptycznie podchodził do przedstawianych mu koncepcji. - Pomyślałem: "Dobra, zrobię to!". Przyjechałem do Polski. Ciągle były propozycje jakiegoś programu i były formaty, które mi nie pasowały. Bo ja nigdy nie myślałem o tym, żeby przyjść do telewizji do pracy. Nie wiem, czy miałem takie marzenie, czy nie. Po prostu tak się stało, że dostałem propozycję i skorzystałem z tego - dodaje podróżnik.

"Ciężarówką przez..." - historia powstania programu

Minęło wiele miesięcy, zanim Dawid Andres ostatecznie zaczął realizację programu. - Mój szef Przemek Kwiatkowski, super gość, zapytał mnie po roku: "Co mógłbyś zrobić?". A ja zawsze marzyłem, żeby jeździć ciężarówkami po świecie. (...) Powiedziałem mu: "No to pokażmy moje życie. Pokażmy to, co ja robię" - wyznaje w dziendobry.tvn.pl trucker.

Dawid Andres w rozmowie z Bereniką Olesińską potwierdził, że "Ciężarówką przez..." to jego autorski pomysł. - Ale wiadomo, że z Maćkiem Dębowskim [producentem - przyp. red.] i z chłopakami budowaliśmy ten format. Tak naprawdę to nie jest program o ciężarówce. To jest program o przygodach, o życiu, o wszystkim - wyjaśnia.

Jaki upominek był w życiu Dawida Andresa inspiracją do tego, by tworzyć program o podróżach zza kierownicy trucka? Tego dowiesz się z zamieszczonego na górze strony materiału wideo. Czy podczas nagrywania "Ciężarówką przez..." prowadzący korzysta ze scenariusza? Sprawdź TUTAJ.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Reporter: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: materiał promocyjny TVN Turbo

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes