TVN Turbo

  Poznaj rady dziennikarza motoryzacyjnego.

  TVN Turbo to kanał tematyczny poświęcony przede wszystkim motoryzacji. Stacja świętuje właśnie swoje 18. urodziny. Czy dziennikarze związani ze stacją pamiętają swoje osiemnastki? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  "Takiego trendu w motoryzacji jeszcze nie widziałem"

  Dziennikarz miał 50 lat.

  Adam Kornacki opowiedział o kulisach swojej pracy i zdradził, co lubi robić w wolnym czasie.

  Ireneusz Bieleninik to dziennikarz, konferansjer i artysta estradowy, który zasłynął m.in. jako prowadzący program TVN "Siłacze". Od lat uprawia kolarstwo i promuje zdrowy styl życia. Ostatnio nie ma go jednak w ogólnopolskich mediach. Czym zajmuje się teraz poza realizowaniem swoich pasji? Zdradził to w Dzień Dobry TVN.

  W Poznaniu mieszka Brytyjczyk urodzony w Ghanie. Joseph Amissah jest milionerem. Jego największa pasja to kolekcjonowanie wyjątkowych samochodów, a ponieważ dzięki niej udało mu się spełnić marzenie wielu mężczyzn, został bohaterem nowego programu TVN Turbo "Kolekcjoner". Pierwszy odcinek można obejrzeć w niedzielę, 25 kwietnia.

  W 1986 roku miała miejsce awaria reaktora atomowego w Czarnobylu. Co dzieje się teraz na miejscu katastrofy? Jak się czują ludzie, którzy tam zostali? Czy miejsce jest cały czas napromieniowane? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN: dziennikarza i współautora dokumentu „Powrót do Czarnobyla” Jacka Podemskiego.

  Z drogowymi absurdami można spotkać się każdego dnia - na ulicach, ścieżkach rowerowych, kładkach, a nawet w reprezentacyjnych punktach miast. O tym, jak walczyć z bezsensownymi rozwiązaniami organizacyjnymi rozmawialiśmy z goszczącymi w Dzień Dobry TVN: mł. insp. Markiem Konkolewskim z Komendy Głównej Policji, dziennikarzem TVN Turbo Kamilem Jaśkowskim oraz blogerką Anną Kozioł.

  "Zapomniał wół, kiedy cielęciem był" - to powiedzenie doskonale pasuje do niektórych doświadczonych kierowców, którzy - widząc na swojej drodze "elkę" - trąbią, wyprzedzają i wygrażają pięściami. W Dzień Dobry TVN z instruktorem nauki jazdy Romanem Zdziarskim i dziennikarzem TVN Turbo Patrykiem Mikiciukiem rozmawialiśmy o kulturze jazdy na polskich drogach i największych grzechach polskich kierowców.

  Goście Dzień Dobry TVN: Rafał i Grzegorz Collins to Polacy mieszkający na co dzień w Londynie. Prowadzą tam ekskluzywny warsztat samochodowy chętnie odwiedzany przez wpływowych i bogatych ludzi. W ich ręce swoje samochody oddali m.in.: Rita Ora, Wojciech Szczęsny i Ronan Keating. Oowiedzieli nam w Dzień Dobry TVN o swojej pracy i przepisie na sukces. Obok nich na kanapie zasiadł szef TVN Turbo Przemysław Kwiatkowski. Powiedział o nowościach w ramówce kanału. Wśród nich znalazł się m.in. program braci Collins.

  W 1986 roku w Czarnobylu doszło do największej katastrofy atomowej w historii. Awaria w elektrowni atomowej uwolniła olbrzymie ilości promieniowania. W obawie przed nim z terenów wokół elektrowni ewakuowano kilkaset tysięcy ludzi. Co się zmieniło od tamtego czasu? O tym w Dzień Dobry TVN producent TVN Turbo Armin Kurasz i dziennikarz Jacek Podemski, którzy nakręcili film "Czarnobyl - wstęp wzbroniony". Doktor fizyki Tomasz Rożek powiedział nam o zagrożeniach, jakie wiążą się z wybuchem w elektrowni atomowej.

  Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek parking, aby dojść do wniosku, że wielu kierowców ma problem z prawidłowym parkowaniem. Prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak pod czujnym okiem specjalisty Kuby Bielaka z TVN Turbo wykonał manewr parkowania w przód i tył. Jak mu poszło? Czy potrafił prawidłowo zaparkować za pierwszym razem?

  Od 1 stycznia 2015 r. zmieniły się zasady zdawania egzaminów na prawo jazdy. Kursant musi nauczyć się jeździć ekologicznie i hamować silnikiem. Jakie jeszcze zmiany wprowadzono? Jak ekologicznie ruszać? Na czym polega ekojazda? Czy samochody w ośrodkach, w których egzaminuje się przyszłych kierowców są dostosowane do zmian? Prezenter pogody Bartek Jędrzejak rozmawiał o tym z Jarosławem Maznasem z TVN Turbo.

  Emil Rau to łowca fotoradarów, nazywany „Polskim Zorro”, prywatnie właściciel firmy transportowej. Na antenie TVN Turbo poprowadzi program „Emil łowca fotoradarów”. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedział, skąd wzięło się jego zainteresowanie fotoradarami.